Literatura na Forum: “Idze, idze bajoku… rzecz o krakowskim Zwierzyńcu”

Literatura na Forum: “Idze, idze bajoku… rzecz o krakowskim Zwierzyńcu”
Krakowskie Forum Kultury serdecznie zaprasza na spotkanie i koncert ze Zwierzyńcem w tle ! 
Idze, idze bajoku… rzecz o krakowskim Zwierzyńcu” to książka lekka i inteligentna, niepozbawiona subtelnej ironii. Katarzyna Siwiec przybliża czytelnikowi ten magiczny świat “pępka Krakowa” czyli Zwierzyńca. I choć klimat ten z roku na rok odchodzi w zapomnienie,  to jeszcze ukrywa się w cieniu Kopca Kościuszki razem z  (mocno dorosłymi) ostatnimi andrusami. Książka Katarzyny Siwiec to kalendarium dziejów Zwierzyńca, od czasów prehistorycznych aż po  przeplatane krótkimi esejami prezentującymi charakterystyczne osoby związane z tym miejsce.
Spotkaniu towarzyszyć będzie także muzyczne wspomnienie  – bard zwierzyniecki – Aleksander Kobyliński “Makino” zaśpiewa do śmiechu i do łez..  Aleksander „Makino” Kobyliński – barwna postać krakowskiej estrady, pieśniarz i gitarzysta, twórca zespołu “Andrusy”. Podczas spotkania będzie można posłuchać  piosenek zanikającego w Krakowie folkloru miejskiego
Katarzyna Siwiec – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego (filologia polska), dziennikarka, autorka i współautorka kilkunastu tytułów książkowych i wydawnictw albumowych, m. in. Uśmiech Rabki (2003), Madame, wkładamy dziecko z powrotem! (2009, z Mieczysławem Czumą i Leszkiem Mazanem), Andrusów król (2010), Węgierska Małopolska (2011, wspólnie z Mieczysławem Czumą), Idze, idze bajoku. Rzecz o krakowskim Zwierzyńcu (2014), Włoska Małopolska (2014, z Mieczysławem Czumą i Leszkiem Mazanem).
prowadzenie : Marta Półtorak
Social media
Szukaj...
Skip to content