Jubileusz 40-lecia Krakowskiego Forum Kultury

Jubileusz 40-lecia Krakowskiego Forum Kultury

W tym roku Krakowskie Forum Kultury obchodzi jubileusz 40-lecia. Z tej okazji wspólnie ze wspaniałymi artystami przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowe koncerty. Inauguracją naszego jubileuszu będzie koncert muzyki Stanisława Radwana, który odbędzie się 17 grudnia o godzinie 19:00 w Akademii Sztuk Teatralnych.

Inauguracją naszego jubileuszu będzie koncert muzyki Stanisława Radwana, który odbędzie się w poniedziałek, 17 grudnia o godzinie 19:00 w Akademii Sztuk Teatralnych.

Program tego wyjątkowego koncertu zawiera prawykonanie nowego utworu Stanisława Radwana pt. Koncert na wiolonczelę i orkiestrę kameralną, który napisany został przez Mistrza specjalnie z okazji 40-lecia Krakowskiego Forum Kultury oraz muzykę skomponowaną do sztuk teatralnych. Podczas koncertu odbędzie się również premiera wydanej przez KFK i DUX płyty pt. Stanisław Radwan. Muzyka teatralna i filmowa, która otwiera serię pt. Muzyczny Ślad Krakowa.

30 grudnia, o godzinie 17:00, na Małym Rynku w Krakowie odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Piwnicy pod Baranami na balkonie KFK.

Gorąco zapraszamy do wspólnego śpiewania razem z artystami piwnicy pod Baranami i słuchania najpiękniejszych kolęd i pastorałek jeszcze w świątecznym i zdecydowanie noworocznym nastroju.

Tego samego dnia, o godzinie 18:00, również na Małym Rynku odbędzie się występ zespołu Lazy Swinger Band.

Zespół Lazy Swingers Band powstał z inspiracji muzyką swingową lat 30-tych i fascynacji unikatową, szlachetną barwą zespołów grających w tamtym czasie. Pełen skład jazzbandu to osiem osób, w większości tancerze.
Grając, skupiają się na utrzymaniu charakterystycznej, swingującej artykulacji oraz płynnych zmian dynamicznych, by nogi rwały się do tańca, a radość grała pierwsze skrzypce w sercach tancerzy!
Muzyka Lazy Swingers Band opiera się w większości na aranżacjach spisanych minuta po nucie wprost z archiwalnych nagrań.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Social media
Szukaj...
Skip to content