Casting dla dzieci do spektaklu baletowego Brzydkie kaczątko

Casting dla dzieci do spektaklu baletowego Brzydkie kaczątko

Krakowskie Forum Kultury organizuje casting do spektaklu baletowego dla dzieci pt. Brzydkie kaczątko. Casting odbędzie się 30 marca 2019 r. o godz. 12:30 w Krakowskim Forum Kultury,  ul. Mikołajska 2, 31-027 Kraków.

Zapraszamy chłopców i dziewczynki w wieku 9 – 12 lat. Uczestnicy proszeni są o zabranie wygodnego stroju do tańca.

Wymagania:

– utanecznienie,
– śmiałość sceniczna,
– muzykalność,
– dyspozycyjność na próbach.

W ramach przygotowań do spektaklu baletowego odbędą się zajęcia z profesjonalnymi tancerzami oraz próby z zespołem muzycznym na żywo.

Terminy prób:

– między 24 czerwca a 14 lipca – terminy do ustalenia – warsztaty, stawianie choreografii;
– 1 – 14 września 2019 r. – przygotowanie do spektaklu.

Miejsce prób: Krakowskie Forum Kultury, Nowohuckie Centrum Kultury

Premiera spektaklu: 15 września 2019 r., Nowohuckie Centrum Kultury

Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z regulaminem Castingu, wypełnienie karty zgłoszenia oraz zgody na przetwarzanie wizerunku i przesłanie podpisanych dokumentów mailem na adres: monika.zielinska@krakowskieforum.pl do dnia 27 marca 2019 r.

Kontakt:
Monika Zielińska | monika.zielinska@krakowskieforum.pl | tel. 12 422 08 14 wew. 21, 512 455 230

 

SPEKTAKL BALETOWY BRZYDKIE KACZĄTKO

Kompozytor: Michał Jurkiewicz
Produkcja: Krakowskie Forum Kultury

Spektakl baletowy dla dzieci „Brzydkie kaczątko” autorstwa Michała Jurkiewicza to edukacyjno-artystyczny projekt adresowany do dzieci w wieku 9 – 12 lat. Pomysł baletu został zainspirowany bajką H. C. Andersena pt. Brzydkie kaczątko, która daje wielkie możliwości
w stworzeniu bajkowego spektaklu taneczno-muzycznego. Dzięki temu spektaklowi dzieci poznają taniec, jako formę wyrazu. Będzie to dla nich wspaniała zabawa, rozwijająca kreatywność, artystyczną wrażliwość, poczucie rytmu i słuch muzyczny. Osoba kompozytora Michała Jurkiewicza daje gwarancję najwyższej jakości artystycznej, o czym można się było przekonać przy produkcjach scenicznych musicalu Bajka o jazzie oraz operetki W królestwie muzyki. Balet Brzydkie kaczątko będzie kolejnym wyzwaniem artystycznym autorstwa tego znakomitego kompozytora.

Na całość spektaklu baletowego złoży się 12 scen tanecznych (tańce solowe, duety, zbiorowe). Balet rozpocznie uwertura, która stanowić będzie przegląd głównych tematów muzycznych utworu. Zakończeniem baletu będzie rozbudowany finał muzyczny wykonywany wspólnie przez wszystkich tancerzy.

Premiera jest planowana na 15 września 2019 roku w Nowohuckim Centrum Kultury.

FORMULARZE:
1. Karta zgłoszenia
2. Regulamin
3. Zgoda na wykorzystanie wizerunku

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Social media
Szukaj...
Skip to content