4 x 20 Krystyny Mazurówny

4 x 20 Krystyny Mazurówny czyli 80-te urodziny Artystki i spotkanie z książkami „Nasi za granicą” i „Ach Ci faceci”

Najpiękniejsza krakowska Barka serdecznie zaprasza na święto koloru, ekscentryzmu i prawdziwej sztuki. Krystyna Mazurówna, artystka niebanalna, wspaniała tancerka, choreografka i pisarka kończy osiemdziesiąt lat i z tej okazji zapraszamy na świętowanie jej jubileuszu oraz spotkanie autorskie dla fanów książek Krystyny.

Wydarzenie odbędzie się w Krakowie na zabytkowej Barce zacumowanej nad Wisłą. Holenderska Barka Alrina, zacumowana na Bulwarze Kurlandzkim obok Kładki Bernatka to prawdziwy unikat. Ma blisko 55 m, prawie 130 lat i jest jedną z trzech takich w Europie.

4 x 20 to całodzienne wydarzenie dla wszystkich chętnych, pełne muzyki, ciekawych pokazów modowych i spotkań z książkami Krystyny, które poprowadzi Iwona Radwan-Sado, wykładowca akademicki i szkoleniowiec dla firm z zagadnień savoir-vivre, znana z wielu programów telewizyjnych.
Spotkanie autorskie poprowadzi znany i lubiany Ryszard Rembiszewski.
Wydarzenie odbędzie się w dwóch blokach: od godziny 13.00 i od godziny 18.30, by podziwiać przygotowane atrakcje w blaskach zachodzącego słońca.

Muzycznie imprezę uświetni koncert trio Emisfero, którą założył Jean Pierre Bluteau, były mąż Krystyny wraz z córką Krystyny i Jeana, Ernestyną i jej mężem Marc’iem. Zespół gra na siedemnastu różnych instrumentach, głównie muzykę południowo-amerykańską.

Zaśpiewa również ulubiony wokalista Krakowian – Jacek Wójcicki
oraz Zespół Muzyczny 90210, urodzeni w latach 80 tych, a wychowani w 90 tych Grają i śpiewają o tym co gra w duszy każdego Brandona i każdej Kelly, a to wszystko w dobrze znanym, wypracowanym przez klasyków muzyki rozrywkowej, systemie ZRS czyli zwrotka – refren – solówka.

Dodatkowo odbędzie się performatywny pokaz mody Pracownia Tomasz Karcz zatytułowany „Hipersprawni i kaleka moda”. Z jednej strony zobaczymy tam taniec i ruch w wykonaniu perfekcyjnych tancerzy z grupy Tomasza Bazana, wybitnego tancerza, choreografa i twórcy autorskich spektakli. Z drugiej strony, zamiast nastoletnich modelek, na wybiegu pojawią się charyzmatyczne osoby niepełnosprawne ruchowo. Do udziału w projekcie zaproszone zostały m.in. Angelika Chrapkiewicz-Gądek, znana polska alpinistka, czy Danka Bujok, polska biegaczka, której we wczesnym dzieciństwie amputowano nogę. Pokazowi będzie towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu Kamili Namysłowskiej (skrzypce) oraz Anny Bober (alt).

Program zapowiada się bardzo ciekawie. Wstęp wolny.

Partnerem wydarzenia jest Miasto Kraków.

Głównymi Partnerami medialnymi: Radio Pogoda, Gazeta Wyborcza, TVN

Social media
Szukaj...
Skip to content