Jasnowidze w KFK

Jasnowidze w KFK

Dorosłych i dzieci, studentów i profesorów, profesjonalistów i amatorów, krakowian, turystów i gości Festiwalu Conrada zapraszamy w dniach 21–29 października do Krakowskiego Forum Kultury (ul. Mikołajska 2) na wystawę ilustracji „JASNOWIDZE”.

Wystawa prezentuje nagrodzone i wyróżnione prace, oraz najciekawsze projekty zgłoszone na trzecią edycjęmiędzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE 2018/2019, organizowanego przez Wydawnictwo Dwie Siostry.

Przestrzeń wystawy stanie się polem eksperymentu dla najmłodszych artystek i artystów. W ramach wydarzeń festiwalowych zapraszamy dzieci na warsztaty plastyczne, które odbędą się w inspirującym otoczeniu zebranych dzieł.

 

  • W czwartek 24 października o godzinie 17:00, razem z Urszulą Palusińską na warsztatach „Czy to długo, czy krótko?” zastanowimy się, jak za pomocą kresek i barw oddać wrażenia zmysłowe, jak pokazać ciągnąca się nudę, a jak wartkość i nieuchwytność nowych doświadczeń.

Wejściówki: https://evenea.pl/event/fc201924101/

 

  • Natomiast w niedzielę 27 października o godzinie 10:00, czyli tuż po śniadaniu, najmłodsze dzieci wraz z ptaszkiem Kuku i Basią Flores będą grały w kolory i emocje. Zapraszamy dzieciaki do plastycznych i literackich zabaw!

Wejściówki: https://evenea.pl/event/fc20192710/

 

  • Podsumowaniem działań warsztatowych będzie uroczysty finisaż wystawy Jasnowidze połączony z wernisażem prac dzieci, na który zapraszamy 28 października o godzinie 17:00.

 

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną prace dzieci stworzone pod okiem ilustratorek oraz studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie podczas warsztatów plastycznych towarzyszących wystawie JASNOWIDZE. Wernisaż pozwoli publiczności wejść w świat dziecięcej wyobraźni i poznać różne sposoby widzenia rzeczywistości. Wystawa będzie jednak przede wszystkim świętem młodych twórców i twórczyń, których ekspresję, emocje i przemyślenia chcemy docenić i pokazać.

 

  • Finisażowi/wernisażowi towarzyszyć będzie spotkanie dla rodziców i opiekunów, dotyczące kształtowania kultury czytelniczej.

Dr Monika Nęcka, wykładowczyni akademicka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, członkini Zarządu Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę opowie o swoich obserwacjach wynikających z pracy twórczej z dziećmi w odniesieniu do literatury. Porozmawiamy o roli książki, jako źródła przeżyć i wrażeń, oraz o czytaniu wrażeniowym, podkreślając wagę zaangażowania dorosłych w budowaniu emocjonalnej relacji z dzieckiem, oraz zastanowimy się, jak zasmakować literatury wszystkimi zmysłami.

Zapraszamy!

Udział w wydarzeniach bezpłatny. Prosimy o pobranie wejściówek na warsztaty plastyczne.

 

Godziny zwiedzania wystawy (z wyłączeniem godzin warsztatów plastycznych):

 

21-26 października, wystawa czynna w godzinach: 10:00-18:00

(z wyłączeniem wystawy 24 października podczas warsztatów “Czy to długo, czy krótko?” w godzinach 17:00 -19:00)
27 października (niedziela), wystawa czynna w godzinach: 10:00-16:00

(z wyłączeniem wystawy podczas warsztatów plastyczno-literackich w godzinach 10:00-12:00)
28 października, wystawa czynna w godzinach: 10:00-20:00

(finisaż, 17:00-20:00)

 

Organizatorzy:

 

Krakowskie Forum Kultury

Krakowskie Biuro Festiwalowe

Galeria Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie

 

 

 

 

 

Social media
Szukaj...
Skip to content