Literatura na Forum: Spotkanie wokół książki Gentleman. Podręcznik dla klas wyższych

Spotkanie wokół książki Gentleman. Podręcznik dla klas wyższych z udziałem autora dr. Georga Nowaka-Krogha

Dlaczego Churchill nosił różową bieliznę? W jakim stroju trzeba iść do szefa na rozmowę o podwyżce? Dlaczego za pokazywanie znaku Solidarności z odstawionym kciukiem można dostać trzy lata więzienia? Za co Lechowi Wałęsie nadano herb szlachecki? W jaki sposób serwować gościom monotlenek diwodoru? Co oznacza na wizytówce skrót D.U.P.A? Na czym polega różnica pomiędzy zapachem matki, a zapachem kochanki? Oraz jak wyglądały manewry z użyciem broni jądrowej na poligonie w Tocku? Tych i setek innych ciekawostek można się dowiedzieć z książki Gentleman. Podręcznik dla klas wyższych.

Na spotkanie z autorem tej fascynującej książki zaprasza prezes firmy Gentleman On Sp. z o.o., p. Elżbieta Kutela, która wygłosi słowo wstępu.

Adam Granville to pseudonim artystyczny dr. Georga Nowaka-Krogha, mówiącego także po polsku austriackiego eksperta fashionable life, autora książki Gentleman. Podręcznik dla klas wyższych, a także tekstów w czasopismach poświęconych eleganckiemu stylowi życia. Dr Nowak-Krogh występował też w programie telewizyjnym Top Class Premiumprowadzonym przez red. Oliviera Janiaka.

 

Prowadząca: red. Marta Półtorak – dziennikarka, poetka, historyk, animatorka kultury. Współpracowała m.in. ze Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich, Centrum Kultury Podgórza, Instytutem Myśli Józefa Tischnera, Biblioteką Kraków, Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich. Absolwentka Wydziału Humanistycznego Akademii Pedagogicznej w Krakowie na kierunkach: historia i dziennikarstwo. Autorka licznych artykułów o wystawach sztuki współczesnej. Ma na koncie 3 tomy poezji.

 

Bilety: 1 zł, do kupienia w KFK, ul. Mikołajska 2 oraz na stronie bilety.krakowskieforum.pl

Social media
Szukaj...
Skip to content