Czerwcowe wydarzenia w Krakowskim Forum Kultury

Szanowni Państwo!

To już oficjalne! Po dłuższej przerwie wracamy do organizowania wydarzeń kulturalnych w naszych siedzibach oraz przestrzeniach miejskich i nie zwalniamy tempa! Na najbliższy, czerwcowy czas Krakowskie Forum Kultury oraz nasze Kluby przygotowały mnóstwo aktywności, o których informujemy poniżej.

Już od 17 czerwca w Klubie Kazimierz KFK możecie Państwo obejrzeć niezwykłą wystawę malarstwa Ingi Suminy pt. Okiem artystki. Wystawa czynna jest w dniach 18 – 26 czerwca (dni robocze) w godzinach 13:00 – 18:00. Z kolei już 29 czerwca pojawi się tam kolejna wystawa, tym razem Małgorzaty Winkowskiej pt. Dziś są Twoje urodziny. Będą to obrazy malowanie akrylami w latach 2019 – 2020.

Aż do 5 lipca w Księgarni Wydawnictwa Austeria w Synagodze Poppera (ul. Szeroka 16) oglądać mogą Państwo również wyjątkową wystawę fotografii pt. Leopold Kozłowski – Ostatni Klezmer Galicji.

W Krakowskim Forum Kultury przy ul. Mikołajskiej 2 również będzie się działo! 23 czerwca wracamy ze specjalnym wydaniem cyklu Literatura na Forum. Uczta podczas dżumy Aleksandra Puszkina – czy obecnie czujemy „upojenie w boju”? to spotkanie literackie z dr Aleksandrą Łagowską. Podczas wydarzenia wspólnie odkryjemy, czy współcześnie – w obliczu pandemii – również czujemy „upojenie w boju” i „rozkosze niepojęte”, które czuł Puszkin dwa wieki temu.

W czwartek, 25 czerwca, ruszymy na długo wyczekiwany – już nie wirtualny – spacer po Krakowie śladami Wandy Parylewiczowej i poznamy tę niezwykłą Kobietę Krakowa podczas cyklu Spacery nie tylko historyczne. Spacer poprowadzi Piotr Filipowski, zbiórka odbędzie się tradycyjnie o godzinie 13:00 pod siedzibą KFK (ul. Mikołajska 2).

Do rozkładu aktywności wraca również cykl Kino Latino. Już 29 czerwca (poniedziałek) o godzinie 18:00 zaprosimy Państwa do wspólnego oglądania filmu pt. El patrón, radiografía de un crimen.

Od 27 czerwca krakowskie Planty ponownie rozbrzmiewać będą dźwiękami muzyki i to przez wszystkie wakacyjne weekendy! Ruszają bowiem Koncerty Promenadowe w Altanie na Plantach, czyli cykliczna impreza organizowana przez Krakowskie Forum Kultury już po raz czwarty. W sobotnie przedpołudnia zaplanowane zostały aktywności dla najmłodszych, niedzielne popołudnia to z kolei czas relaksu przy dźwiękach muzyki dla dorosłych. Już 27 czerwca (sobota) o 11:00 zaprosimy Państwa wraz z pociechami na koncert połączony z poznawaniem instrumentów  –  Pan Miłosz prezentuje: kwartet smyczkowy dla dzieci. W niedzielę, 28 czerwca o 15:00 w Altanie odbędzie się koncert operetkowo-musicalowy w wykonaniu zespołu Preziosa. Wstęp na wydarzenia jest wolny. Ze względów bezpieczeństwa na Koncertach Promenadowych obowiązuje limit 150 osób. Uwaga: w razie niepogody Koncerty Promenadowe zostaną przeniesione z Altany do Sali Teatralnej KFK i odbędą się wówczas bez udziału publiczności, jednakże transmisję on-line z wydarzenia znajdą Państwo na fanpage’u KFK na Facebooku.

Wszystkie wydarzenia organizowane będą z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Szczegółowe informacje, także dotyczące limitu osób na danych wydarzeniach, znajdą Państwo w opisach poszczególnych wydarzeń na stronie internetowej KFK oraz na Facebooku.

Jednocześnie wciąż zachęcamy Państwa do śledzenia naszego fanpage’u na Facebooku, gdzie kontynuować będziemy niektóre cykle, które przez ostatnie miesiące cieszyły się Państwa ogromnym zainteresowaniem (np. Każdy ma swoją opowieść o Piotrze S., wyzwania kreatywne dla dzieci oraz młodzieży i dorosłych, tutorial quillingowy, Opowieści muzycznej treści, Rodzinne muzykowanie na ekranie, Interaktywny Klub Rodziców czy Diariusz Dariusza z KFK).

Serdecznie zapraszamy do udziału w czerwcowych aktywnościach Krakowskiego Forum Kultury, a niebawem będziemy informować także, co przygotowaliśmy dla Państwa w lipcu oraz sierpniu.

Do zobaczenia!

 

 

Social media
Szukaj...
Skip to content