Koncerty Promenadowe powracają na krakowskie Planty!

Już po raz czwarty w najcieplejszych, letnich miesiącach Altana na Plantach rozbrzmiewać będzie dźwiękami muzyki oraz innych aktywności kulturalnych! A to wszystko niezmiennie dzięki Krakowskiemu Forum Kultury i organizowanym przez tę instytucję Koncertom Promenadowym.

W każdą sobotę i niedzielę od 27 czerwca aż do 27 września 2020 roku w Altanie na Plantach od strony ul. Westerplatte odbywać się będą Koncerty Promenadowe. Jest to seria wyjątkowych koncertów
i wydarzeń artystycznych dla starszych i młodszych, które to – zgodnie z tradycją tzw. „Promenadówek” – wypełnią wszystkie wakacyjne weekendy. Chociaż (w związku z epidemią) w tegorocznym programie nie znalazły się piątkowe potańcówki, to czwarta edycja Koncertów Promenadowych obfitować będzie w jeszcze więcej kulturalnych wrażeń, gdyż wydłużyliśmy czas organizacji cyklu aż do końca września, co oznacza, że czeka na Państwa dodatkowy miesiąc z Krakowskim Forum Kultury i świetną zabawą w Altanie!

Sobotnie przedpołudnia to chwile poświęcone najmłodszym. Dla dzieci przygotowaliśmy koncerty, spektakle i ciekawe, angażujące zabawy. W programie znalazły się m.in. spektakl teatralny To już lato, co Ty na to? oraz Tańcobajka – wyjątkowe, wielowymiarowe wydarzenie teatralne, muzyczne oraz taneczne. Na jeden dzień przeniesiemy się także do świata uwielbianych przez dzieci Muppetów oraz obejrzymy niezwykłe przygody kota Dyzia i kosmity Dodo. Nie zapomnieliśmy też o wydarzeniach edukacyjnych – wszak wiadomo, że nauka jest najefektywniejsza, gdy towarzyszy jej zabawa. Dowiemy się więc, czy muzyka poważna zawsze jest poważna, udamy się w muzyczną podróż dookoła świata, a także poznamy różne instrumenty i pobawimy się w rytmach muzyki z Panem Miłoszem. Muzyczne zabawy inspirowane m.in. polską muzyką tradycyjną zapewni nam również Ania Broda, a także Pani od muzyki (Katarzyna Chodoń) podczas familijnej krakowskiej potańcówki.

W niedzielne popołudnia do Altany zawitają koncerty uznanych Artystów, a repertuar również będzie bardzo różnorodny. Spotkamy się m.in. z zespołem Preziosa, który zaprezentuje najbardziej znane pieśni operetkowe i musicalowe, z zespołem Groove Set i Marceliną Gawron czy z Artystami Piwnicy pod Baranami (Koncert galicyjskioraz koncert Rafała Jędrzejczyka). Posłuchamy także najpiękniejszych piosenek francuskich podczas koncertu Agnieszki Grochowicz pt. Pod niebem Paryża oraz muzyki filmowej w wykonaniu zespołu Fortis Quartet, a najpiękniejsze pieśni operowe i operetkowe zaśpiewają dla nas Dariusz Palonek, Olga Piotrowska-Cender i Jolanta Gadacz-Leśniak. Nie zabraknie też nowości, jak koncerty Jarosława Wasika czy kwintetu New Bone oraz występ krakowskiego trio Box Anima, który to stanowi część nagrody przyznanej zespołowi w ramach Studenckiego Festiwalu Piosenki.


Koncerty Promenadowe to szereg wydarzeń i aktywności, odbywających się w każdy weekend od 27 czerwca do 27 września 2020 roku. Organizatorem Koncertów Promenadowych jest Krakowskie Forum Kultury – Instytucja Kultury Miasta Krakowa. Wydarzenia odbywać się będą w Altanie przy Plantach (od strony ul. Westerplatte).

Soboty, 11:00 – koncerty i wydarzenia artystyczne dla dzieci i rodzin

Niedziele, 15:00 – Koncerty Promenadowe

UWAGA: Informujemy, że ze względu na aktualną sytuację epidemiczną zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w każdym wydarzeniu może uczestniczyć maksymalnie 150 osób.

 

W razie niepogody wydarzenia przeniesione zostaną do Sali Teatralnej Krakowskiego Forum Kultury i odbędą się BEZ UDZIAŁU PUBLICZNOŚCI, ale transmitowane będą ONLINE na stronie: www.facebook.com/krakowskieforum/.

 

Regulamin dostępny jest na stronie: www.krakowskieforum.pl/regulaminy

Zachęcamy do zapoznania się z wakacyjnym wydaniem Kulturalnika KFK. 


Program Koncertów Promenadowych w Altanie na Plantach – lipiec 2020:

27 czerwca (sobota)

11:00 Pan Miłosz prezentuje: Kwartet smyczkowy dla dzieci – koncert połączony z poznawaniem instrumentów

28 czerwca (niedziela)

15:00 Koncert operetkowo-musicalowy zespołu Preziosa

4 lipca (sobota)

11:00 Czy muzyka poważna zawsze jest poważna? – koncert dla dzieci

5 lipca (niedziela)

15:00 Koncert Marceliny Gawron i zespołu Groove Set

11 lipca (sobota)

11:00 Zabawy muzyczne z Panem Miłoszem – spotkanie muzyczno-ruchowe dla dzieci

12 lipca (niedziela)

15:00 Koncert zespołu New Bone

18 lipca (sobota)

11:00 Ania Broda dzieciom – koncert interaktywny dla dzieci i dorosłych

19 lipca (niedziela)

15:00 Koncert filmowo-musicalowy zespołu Fortis Quartet

25 lipca (sobota)

11:00 To już lato, co Ty na to? – przedstawienie teatralno-muzyczne dla dzieci

26 lipca (niedziela)

15:00 Koncert operowy w wykonaniu Dariusza Palonka, Olgi Piotrowskiej-Cender i Jolanty Gadacz-Leśniak

Program Koncertów Promenadowych w Altanie na Plantach – sierpień 2020:

1 sierpnia (sobota)

11:00 Wakacyjna podróż – koncert dla dzieci

2 sierpnia (niedziela)

15:00 Koncert zespołu Box Anima

8 sierpnia (sobota)

11:00 Tańcobajka o Czerwony Kapturku – spektakl muzyczno-taneczny dla dzieci

9 sierpnia (niedziela)

15:00 Koncert Jarosława Wasika

15 sierpnia (sobota)

11:00 Śpiewające Muppety – koncert dla dzieci

16 sierpnia (niedziela)

15:00 Koncert galicyjski Piwnicy pod Baranami

22 sierpnia (sobota)

11:00 Dyzio i Dodo razem z przyrodą – spektakl muzyczny dla dzieci

23 sierpnia (niedziela)

15:00 Pod niebem Paryża – koncert Agnieszki Grochowicz

29 sierpnia (sobota)

11:00 Familijna potańcówka krakowska – koncert taneczny dla dzieci

30 sierpnia (niedziela)

15:00 Koncert Rafała Jędrzejczyka

Social media
Szukaj...
Skip to content