Oferta edukacyjna w Klubie Malwa

Zapisy: wrzesień, początek zajęć: październik

 

KLUB RODZICÓW

Klub Rodziców: Zajęcia sensoplastyczne

Poniedziałki, 10:00 – 11:00

Zajęcia sensoplastyczne mają na celu pobudzić wszelkie możliwe zmysły (smak, węch, dotyk, słuch i wzrok), a ich założenie to przede wszystkim pełna dowolność. Do zajęć używane są tylko i wyłącznie produkty spożywcze, takie jak: mąki, kasze, ryże, czekolady, groch, olej, galaretka. Poza tym, że zajęcia te rozwijają rozwój poznawczy i motorykę dziecka, są również bezpieczne i… smaczne!

Prowadząca: Natalia Smyk – absolwentka Instytutu Pedagogiki UJ, animatorka społeczno-kulturowa. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy jako instruktorka różnorodnych działań artystycznych. Lubi działać z ludźmi i dla ludzi. Interesuje się sztuką i jej wpływem na rozwój człowieka.

Klub Rodziców: Zajęcia integracyjno – rozwojowe
Wtorki,
Grupa I (0 – 1,5 roku), 9:00 – 10:00
Grupa II (1,5 – 3 lat), 10:15 – 11:15

W czasie tych zajęć dzieci zyskują przestrzeń do zabawy i zdobywania cennych doświadczeń
z rówieśnikami. Oferujemy całą gamę zajęć stymulujących dostosowanych do konkretnych grup wiekowych, rozwijających dziecięcą kreatywność i wyobraźnię. Dodatkowo raz
w miesiącu odbywają się spotkania ze specjalistami, którzy pomogą w rozwiązaniu problemów związanych z wychowaniem dzieci. W trakcie spotkań pociechy mają zapewnioną profesjonalną i wykwalifikowaną opiekę.

Prowadząca: Natalia Smyk – absolwentka Instytutu Pedagogiki UJ, animatorka społeczno-kulturowa. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy jako instruktorka różnorodnych działań artystycznych. Lubi działać z ludźmi i dla ludzi. Interesuje się sztuką i jej wpływem na rozwój człowieka.

Klub Rodziców: Śpiewograjki
Środy (do września), 9:00 – 10:00
Piątki (od października), 9:00 – 10:00

Śpiewograjki to zajęcia muzyczne prowadzone przez duet fortepian + skrzypce. Jest to swobodne muzykowanie do muzyki klasycznej i rozrywkowej, a także nauka tradycyjnych polskich i zagranicznych piosenek, gra na perkusjonaliach, obcowanie z żywymi instrumentami oraz mnóstwo zabawy w otoczeniu pięknych dźwięków.

Prowadzące: Aleksandra Kopańska (skrzypce) – absolwentka pedagogiki z animacją społeczno-kulturową z wykształceniem muzycznym. Jej pasją jest edukacja przez sztukę oraz animacja kultury. Ukończyła kurs muzykoterapii. Cały czas stara się rozwijać, aby zajęcia, które prowadzi były ciekawą i różnorodną przestrzenią bezpiecznego rozwoju.

Gabriela Dec (fortepian) – magister pedagogiki, animatorka oraz instrumentalistka. Od kilku lat realizuje się jako nauczycielka gry na pianinie oraz instruktorka zajęć umuzykalniających dla dzieci i dorosłych.

Klub Rodziców: Zajęcia muzyczne
Czwartki, 9:00 – 10:00

Zajęcia muzyczne w ramach Klubu Rodziców składają się z prostych piosenek, rytmiczanek i śpiewanek oraz układów tanecznych, w których aktywnie uczestniczą wszyscy uczestnicy, czyli opiekunowie i dzieci.  Zajęcia zawierają elementy metody Gordona oraz Pomelody.

Prowadząca: Gabriela Dec – magister pedagogiki, animatorka oraz instrumentalistka. Od kilku lat realizuje się jako nauczycielka gry na pianinie oraz instruktorka zajęć umuzykalniających dla dzieci i dorosłych.

Cena: 1 zł/ osoba dorosła, dzieci wstęp wolny!
Na zajęcia obowiązują zapisy, które startują w każdy piątek o godz. 15:00 (widoczne na profilu Facebook Klubu Malwa)

ZAJĘCIA DLA DZIECI

 

Handmade dla dzieci w wieku 7 – 12 lat

Poniedziałki, 16:45 – 17:45

Uwrażliwianie artystyczne stanowi ważny czynnik wpływający na rozwój dziecka. Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem technik handmade mogą stać się podstawą do kształtowania postaw estetycznych, wpłyną na rozwój wyobraźni oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz motoryki. Zajęcia te zaszczepią w dziecku chęć do samodzielnego kreowania poszczególnych elementów świata. Dzięki wykorzystaniu wielostronnych metod, dostosowanych do wieku odbiorców, zajęcia stanowić będą bezpieczną przestrzeń stymulacji estetycznej, ruchowej oraz nabywania doświadczeń społecznych i komunikacyjnych.

Prowadząca:  Aleksandra Kopańska – absolwentka pedagogiki z animacją społeczno-kulturową, z wykształceniem muzycznym. Jej pasją jest edukacja przez sztukę i animacja kultury. Ukończyła kurs muzykoterapii. Cały czas stara się rozwijać, aby jej zajęcia były ciekawą i różnorodną przestrzenią bezpiecznego rozwoju.

Cena: 15 zł/ zajęcia (36 zajęć w ciągu roku), płatność z góry za cały miesiąc

 

Balet dla dzieci w wieku 4 – 6 lat

Środy, 16:15 – 17:15

Zajęcia baletowe w Klubie Malwa to ćwiczenia modelujące i kształtujące prawidłową postawę ciała, ćwiczenia umuzykalniające, nauka podstawowych pozycji stóp i rąk, kształtowanie wyrazu artystycznego. Zajęcia zawierają elementy pantomimy oraz zabawy muzyczne.

Prowadząca: Katarzyna Stolarczyk-Skoczylas – choreograf i instruktor tańca klasycznego
i jazzowego, tancerka. Od wielu lat specjalizuje się w solowej interpretacji baletowej muzyki klasycznej i jazzowej.

Cena:  540 zł / cały kurs (36 zajęć); możliwość płatności kwartalnej (I kwartał: 150 zł, II kwartał: 195 zł, III kwartał: 195 zł).

 

Warsztaty muzyczne dla dzieci w wieku 4 – 6 lat

Czwartki, 17:00 – 17:45

Warsztaty muzyczne dla dzieci w wieku 4-6 lat w Klubie Malwa to nauka i zabawa z muzyką i poprzez muzykę! Dzieci podczas warsztatów będą miały okazję poznać nowe piosenki, śpiewać i tańczyć, grać na instrumentach perkusyjnych oraz bawić się w muzyczno-rytmiczne zabawy. Jest to okazja do rozwinięcia muzycznych predyspozycji dziecka, integracji z innymi dziećmi, pobudzenia kreatywności i przede wszystkim świetnej zabawy z wykorzystaniem elementów dzieła muzycznego i różnych metod umuzykalniających.

Prowadząca:  Aleksandra Kopańska – absolwentka pedagogiki z animacją społeczno-kulturową, z wykształceniem muzycznym. Jej pasją jest edukacja przez sztukę i animacja kultury. Ukończyła kurs muzykoterapii. Cały czas stara się rozwijać, aby jej zajęcia były ciekawą i różnorodną przestrzenią bezpiecznego rozwoju.

Cena: 15 zł/ zajęcia (36 zajęć w ciągu roku), płatność z góry za cały miesiąc

 

ZAJĘCIA DLA DOROSŁYCH


Język angielski dla dorosłych i Seniorów

Poniedziałki, 9:00 – 9:45

Zajęcia adresowane są do osób, które osiągnęły podstawowy poziom samodzielności językowej i chcą stać się bardziej biegłymi. W trakcie zajęć rozwijają poznane słownictwo o bardziej skomplikowane idiomy i wyrażenia, czytają oryginalne anglojęzyczne teksty, słuchają ze zrozumieniem i oczywiście wnikliwie studiują gramatykę. Celem zajęć jest rozwijanie umiejętności językowych uczestników, które pozwolą na swobodne reagowanie w codziennych sytuacjach, formułowanie własnych opinii i wyrażanie swoich poglądów.

Prowadząca: Barbara Łuszczek – studentka lingwistyki stosowanej w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Tischnera.

Cena:  700 zł / cały kurs (35 zajęć); możliwość płatności kwartalnej (I kwartał: 220 zł, II kwartał: 260 zł, III kwartał: 220 zł).

 

Salsation ® dla dorosłych

Poniedziałki, 18:30 – 19:30

Salsation to zajęcia taneczno-fitnessowe, które umożliwiają kształtowanie sylwetki, jednocześnie poprawiając kondycję psychiczną. Poza elementami treningu funkcjonalnego, salsation to połączenie energetycznych stylów tanecznych m.in. salsy, samby i flamenco. Najważniejsza jest dobra zabawa, która przy okazji rozwija muzykalność, świadomość własnego ciała i sprawność fizyczną.

Cena:  700 zł / cały kurs (35 zajęć); możliwość płatności kwartalnej (I kwartał: 220 zł, II kwartał: 260 zł, III kwartał: 220 zł).

Język włoski dla dorosłych i Seniorów

Wtorki, 18:00 – 19:00

Zajęcia dedykowane osobom, które nie miały wcześniej styczności z językiem włoskim lub miały, ale chciałyby przypomnieć sobie podstawy i zdobytą już kiedyś wiedzę. W trakcie zajęć kursanci uczą się słownictwa, czytania ze zrozumieniem, gramatyki, ale również poszerzają swoją wiedzę o kontekst kulturowy.

Cena:  1110 zł / cały kurs (37 zajęć); możliwość płatności kwartalnej (I kwartał: 330 zł, II kwartał: 390 zł, III kwartał: 390 zł).

 

Joga dla dorosłych i Seniorów

Środy, 18:30 – 19:30

Joga funkcjonalna to joga dla każdego: niezależnie od wieku, płci czy sprawności fizycznej. Celem zajęć jest osiągnięcie optymalnej sprawności ruchowej oraz nauka uważności i samoakceptacji. Uczestnicy dostosowują pozycje jogiczne do własnych, unikalnych potrzeb psycho-fizycznych. Jogę funkcjonalną wyróżnia wolne tempo oraz relatywna prostota wykonywanych pozycji. Każde zajęcia składają się z prostych ćwiczeń oddechowych oraz sekwencji płynnie zmieniających się pozycji jogicznych (asan), które stabilizują, mobilizują, wzmacniają i rozciągają całe ciało. Lekcję zamyka zawsze relaks końcowy.

Prowadząca: Weronika Chaberko – nauczycielka jogi od 13 lat, terapeutka jogicznego masażu tajskiego od ponad 6 lat. Ukończyła kurs nauczycielski stylu Sivanandy w Ustce w 2007
i w Madurai (Indie) w 2011 oraz kurs jogi yin z Normanem Blairem w Londynie w 2015, akredytowane przez Yoga Alliance. Początkowo prowadziła zajęcia w tradycji jogi Sivanandy, później zaczęła czerpać inspirację z nurtu jogi funkcjonalnej. Obecnie prowadzi zajęcia
i warsztaty z jogi funkcjonalnej, jogi yin, jogi nidry (jogi snu) oraz jogi regeneracyjnej.

Cena:  720 zł / cały kurs (36 zajęć); możliwość płatności kwartalnej (I kwartał: 200 zł, II kwartał: 260 zł, III kwartał: 260 zł).

 

Qigong

Czwartki, 18:30 – 19:30

Ćwiczenie Qigongu poprawia kondycje fizyczną i psychiczną bez względu na wiek
i możliwości trenujących. Systematyczne ćwiczenia zwiększają koncentrację, odporność organizmu, uelastyczniają kręgosłup i ścięgna.

Prowadząca: Małgorzata Rosiewicz – Qigongiem zajmuję się od 2000 r. Jestem dyplomowanym instruktorem Stylu Lecącego Żurawia, którego uczyła się u chińskiego Mistrza Liu Zhongchun’a.

Cena:  720 zł / cały kurs (36 zajęć); możliwość płatności kwartalnej (I kwartał: 220 zł, II kwartał: 240 zł, III kwartał: 260 zł).

NAUKA GRY NA INSTRUMENTACH

Poniedziałki, wtorki, środy, czwartki – dni i godziny ustalane są indywidualnie

Nauka gry na instrumentach w Klubie Malwa to 45-minutowe lekcje indywidualne, które odbywają się raz w tygodniu. Program dobierany przez nauczyciela dostosowany jest do poziomu zaawansowania ucznia i jego indywidualnych potrzeb. Materiały zapewnia prowadzący zajęcia lub doradza ich zakup.

Nauka gry na fortepianie
Prowadząca: Małgorzata Iwan – studentka Akademii Muzycznej w Krakowie na kierunku wokalno – aktorskim. Absolwentka klasy fortepianu. Pracę z uczniem zawsze opiera
o zainteresowanie go instrumentem, pokazanie mu ogromu możliwości jakie posiada.
Chce również złamać stereotyp muzyki klasycznej, jako muzyki nudnej i poważnej.

Nauka gry na gitarze
Prowadząca: Diana Tropina – studentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. dr hab Janusza Sochackiego. Z gitarą jestem związana już prawie 10 lat. Muzyka jest moją pasją, od dzieciństwa brałam udział w różnych koncertach razem w składzie różnych zespołów oraz solo. Wielokrotnie zostałam finalistką różnych międzynarodowych konkursów gitarowych. Prowadzę zajęcia z dostosowaniem do zainteresowań, tempa pracy oraz gustu muzycznego ucznia. W pracę z każdym uczniem szukam indywidualnego podejścia.

Nauka gry na skrzypcach
Prowadzący: Adrian Lalik absolwent szkół muzycznych: OSM im. I. J. Paderewskiego
w Krakowie w klasie skrzypiec Jerzego Skoczylasa oraz II st. POSM im. F. Chopina
w Krakowie pod kierunkiem Piotra Marciaka, a obecnie student Akademii Muzycznej
w Krakowie w klasie dr Macieja Lulka. Do tej pory współpracował z takimi dyrygentami jak: Monika Bachowska, Brian Kay, Henning Voss, czy Will Sanders oraz z orkiestrami: Fresco Sonare, FMF Youth Orchestra, Lucid Orchestra, Polish Symphony Orchestra. Doświadczenie związane z nauczaniem zbiera od roku 2013.

Nauka śpiewu

Prowadząca: Małgorzata Iwan – studentka Akademii Muzycznej w Krakowie na kierunku wokalno – aktorskim. Absolwentka klasy fortepianu. W nauce śpiewu ważna jest dla niej nie tylko prawidłowa technika, ale również to, by śpiew dodawał jej uczniom pewności siebie, sprawiał radość i satysfakcję.

Cena: 150 zł / miesiąc (33 zajęcia w ciągu roku); płatne przelewem na konto KFK.

 

 

Zapisy:
Gabriela Dec
tel. 500 308 626

 

Regulaminy i zasady uczestnictwa dostępne są na stronie

http://krakowskieforum.pl/regulaminy/

http://krakowskieforum.pl/aktualnosci/2020/09/01/oferta-edukacyjna-w-klubie-malwa/
http://krakowskieforum.pl/aktualnosci/2020/08/31/oferta-edukacyjne-w-klubie-olsza/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Social media
Szukaj...
Skip to content