Konkurs plastyczno-literacki “PandeMia, czyli moje doświadczenia czasu pandemii”

Konkurs plastyczno-literacki “PandeMia, czyli moje doświadczenia czasu pandemii”

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół średnich znajdujących się na terenie Dzielnicy I Stare Miasto do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-literackim pt. PandeMia, czyli moje doświadczenia czasu pandemii.

Pandemia koronawirusa dotknęła każdego z nas. Wpłynęła na nasze kontakty rodzinne i społeczne, sposób nauki i sposób odpoczynku. A jakie doświadczenia pandemii miała krakowska młodzież? Jak radzi sobie z życiem codziennym, tak bardzo odmiennym od tego, które znaliśmy wcześniej?

Bardzo chcemy się tego dowiedzieć i zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń w dwóch kategoriach konkursowych: plastycznej i literackiej. Prace literackie mogą przyjąć formę opowiadania, wiersza, felietonu. Prace plastyczne natomiast można wykonać dowolnie wybraną techniką (np. ołówek, kredka, farby plakatowe, akwarela, tempera, pastele, collage) lub w programie graficznym.

W jury konkursu zasiądą: Michał Rusinek – literaturoznawca, Maciej Preyer – scenograf oraz Bogdan Micek – dyrektor Piwnicy pod Baranami. Na autorów najciekawszych prac czekają nagrody w postaci kamerek internetowych, a także bonów do krakowskich księgarni.

Termin składania prac został przedłużony do 15 grudnia 2020 roku.

Prace należy dostarczyć na adres:

Krakowskie Forum Kultury

Mikołajska 2

31-027 Kraków

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 15 stycznia 2021 roku.

REGULAMIN

Organizatorzy: Dzielnica I Stare Miasto i Krakowskie Forum Kultury

Więcej informacji: Alicja Bugańska, alicja.buganska@krakowskieforum.pl, tel. 501 310 782

Social media
Szukaj...
Skip to content