A na Małym Rynku w Krakowie – opowieść w piosence i wierszu. Koncert Ewy Warty-Śmietany z gościnnym udziałem Mariusza Parlickiego

Zapraszamy na wyjątkowy koncert A na Małym Rynku w Krakowie – opowieść w piosence i wierszu. Główną bohaterką koncertu będzie śpiewaczka Ewa Warta-Śmietana, która zaprezentuje program, składający się z nowych, niepublikowanych dotąd piosenek o Krakowie, a także dowcipnych, pikantnych oraz lirycznych tekstów związanych z tytułowym miastem. Gościnnie wystąpi także krakowski prozaik, poeta, satyryk i eseista – doktor Mariusz Parlicki.

Ewa Warta-Śmietana – śpiewaczka, aktorka, reżyserka i scenarzystka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Jako śpiewaczka wystąpiła w setkach koncertów na scenach i estradach polskich oraz światowych. Nagrała kilka solowych płyt oraz wydała kilka książek – głównie z zakresu polskiej wokalistyki. Zagrała główną rolę w filmie muzycznym Tych miasteczek nie ma już, a także wystąpiła w hollywoodzkiej produkcji Enemy Within w reżyserii Damiana Chapy. W 2021 roku wystąpiła w polskim filmie W jak morderstwo. Napisała także scenariusz do musicalu Miłość czyni cuda dla Gliwickiego Teatru Muzycznego, w którym grała jedną z głównych ról, a także napisała i wyreżyserowała osiem kabaretów, które miały swoje premiery w Piwnicy pod Baranami. W 2020 roku realizowała cykl Bajki babci Helenki i wcieliła się w tytułową postać. Oprócz działalności artystycznej Ewa Warta-Śmietana pełni funkcję prezesa Fundacji Pomocy Artystom Polskim Czardasz oraz dyrektora międzynarodowego Konkursu Operetkowo-Musicalowego im. lwony Borowickiej.

Wstęp wolny.

Liczba miejsc ograniczona.

Prosimy o rezerwację miejsc pod numerem telefonu: 502 105 590.

Koncert transmitowany będzie również na Facebooku KFK: facebook.com/krakowskieforum

Koncert organizowany w ramach programu „Zakupu dzieł”, realizowanego w ramach programu „Kultura odporna” Miasta Krakowa na zamówienie Krakowskiego Forum Kultury.

Podczas wydarzenia obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego (m.in. limit osób, obowiązek zasłaniania ust i nosa, dystans społeczny, dezynfekcja rąk).

Regulaminy oraz zasady uczestnictwa w zajęciach, warsztatach i innych aktywnościach kulturalnych dostępne są tutaj: http://krakowskieforum.pl/regulaminy

Data

maj 29 2021

Czas

18:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kategoria
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content