Aspekty Miasta. Wystawa malarstwa Giny Jusięgi

Wernisaż: 7 lutego, piątek, 19:00

Wystawa czynna od 10 do 21 lutego, dni robocze, 10:00   ̶ 18:00

Sala z Widokiem, Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2

 

„Miasto tworzą budowle o określonych modułach powtarzalnych  ̶  bloki, kamienice. Miasto jest aglomeracją nie tylko zewnętrzną, ale i wewnętrzną. W moich obrazach ujmuję miasto jako miejsce różnych zjawisk w jego przestrzeni: pochody, demonstracje, zjawiska ekonomiczne, wydarzenia publiczne… Te zagadnienia staram się ująć w przekazie wizualnym. Może odbiorca znajdzie coś więcej”.

 

Grażyna Jusięga (pseud. art. Gina) – absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Na wystawie zbiorowej na Zamku Lubelskim w 1970 roku otrzymała dyplom uznania za walory malarskie swojego obrazu. Brała udział w zbiorowej wystawie w Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamojskiego w Zakopanem (2007). Na warsztatach graficznych w Muzeum Narodowym w Krakowie zdobyła I miejsce za miedzioryt Majowa noc (2008).

Wystawiała swoje obrazy w galeriach m.in. w Warszawie, Kielcach, Dworku Żeromskiego w Ciekotach, Kołobrzegu, Zamku Książ koło Wałbrzycha, Kazimierzu i Janowcu nad Wisłą. W 2011 roku miała indywidualną wystawę swoich grafik we Francji. Jej obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą (Norymberga, Paryż, Warszawa, Zurych, Boniswil, Siena, Berlin). Wydała dwa tomiki poetyckie: Lunatyczka i Odrobina Tożsamości. Wiersze opublikowano w Almanachu Koła Młodych przy Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich SFERA 3, wydanym w Krakowie.

 

Data

Lut 07 2020 - Lut 21 2020

Czas

10:00 - 18:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kategoria
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content