Bajki Twoich rodziców – koncert zespołu Synergia

Melodie z kultowych polskich bajek na duet akordeonowy. Na program koncertu składają się utwory instrumentalne inspirowane motywami z polskich bajek. Usłyszymy zatem melodie z Reksia, Przygód Bolka i Lolka, Porwania Baltazara Gąbki czy Kota Filemona. Nowe autorskie aranżacje pomogą dorosłym słuchaczom przenieść się w świat dzieciństwa, a najmłodszych zachęcą do sięgnięcia do polskich bajek. Zapraszamy na wspólne muzykowanie i sentymentalny powrót do lat dzieciństwa!

 

Zespół Synergia – jest duetem zawodowych muzyków-akordeonistów grających ze sobą od lat. Wykonuje m.in. pieśni bałkańskie, macedońskie, serbskie, utwory klasyczne, dzieła Astora Piazzolli, Yanna Tiersena, Gorana Bregovica, jak również instrumentalne utwory autorskie. Duet tworzą dwaj absolwenci wyższych szkół muzycznych: Piotr Nikoli i Łukasz Jaworski. Muzycy grają ze sobą od dzieciństwa. Działali w różnych duetach i formacjach muzycznych, współpracując między innymi z takimi zespołami, jak Habakuk, Megitza, Makabunda, Ars Harmonica. Tworzyli autorską muzykę do spektakli Teatru Adama Mickiewicza w Częstochowie. Synergia to współdziałanie. Muzycy łączą się podczas wspólnego grania, tworząc nową jakość i energię. Suma ich pasji i żarliwości jest niesamowita!

Wstęp wolny.
Liczba miejsc ograniczona.

 

Regulamin uczestnictwa w Koncertach Promenadowych dostępny jest na stronie: krakowskieforum.pl/regulaminy

W sytuacji wystąpienia złych warunków pogodowych (deszcz, silny wiatr etc.) wydarzenia zostaną przeniesione do Sali Teatralnej Krakowskiego Forum Kultury (ul. Mikołajska 2 – Mały Rynek) i odbędą się z udziałem publiczności oraz z zachowaniem limitu miejsc w pomieszczeniach (obowiązuje zasada pierwszeństwa).

Data

sierpień 07 2021

Czas

11:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content