Czuję sztukę, widzę muzykę – warsztaty dla dzieci w wieku 10 – 14 lat

LABORATORIUM SZTUKI DZIECIĘCEJ i RODZINNEJ MIKO
sierpień 2020 | MUZYKA

 

O warsztatach:

Podczas warsztatów będziemy bawić się różnego rodzaju sztuką, starając się przekonać, że muzykę można narysować, obrazy oglądać nie tylko przy pomocy oczu, a do malowania mogą posłużyć nie tylko pędzle. Wykorzystamy techniki pobudzające zmysły, poznamy możliwości tworzenia obrazków sensorycznych, dowiemy się, w jaki sposób można wykorzystać sztukę do zabawy, relaksu i nauki. Zajęcia, dostosowane do wieku odbiorców, pozwolą nam na myślenie o sztuce w sposób kreatywny, inny niż dotychczas. Dowiemy się też, w jaki sposób możemy wykorzystać przedmioty znajdujące się wokół nas na co dzień do stworzenia dzieła muzycznego lub plastycznego.

Podczas zajęć stworzymy dwa dzieła: muzyczne, które oglądać będzie można przy pomocy wzroku oraz plastyczne, które oglądać będzie można przy pomocy dotyku.

Będą to zajęcia z zakresu edukacji kulturalnej, kulturowej i artystycznej, mające na celu uwrażliwienie na sztukę, poznanie różnych form i gatunków sztuk plastycznych i muzycznych, rozwój świadomości kulturowej, wrażliwości artystycznej i społecznej. Podczas zajęć odbiorcy zapoznają się z nowymi metodami kreatywnego tworzenia sztuki oraz będą mieli okazję sami wykonać pracę plastyczną świeżo poznanymi metodami. Zajęcia zakładają wysoki poziom interaktywności odbiorców, wykorzystane zostaną aktywizujące metody asymilacji wiedzy.

Prowadząca:

Aleksandra Kopańska – absolwentka animacji społeczno-kulturowej na Uniwersytecie Jagiellońskim, posiada także wykształcenie muzyczne. Jej pasja wiąże się z edukacją kulturalną i wychowaniem przez sztukę. W swojej pracy stara się łączyć elementy arteterapii z kreatywnym rozwojem i edukacją. Podczas studiów miała okazję poznać różnorodne metody i techniki kształcenia, jednak cały czas stara się rozwijać, aby zajęcia, które prowadzi, były ciekawą, różnorodną przestrzenią  bezpiecznego rozwoju. W czasie wolnym zajmuje się badaniem wykorzystania nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych w procesie inkluzyjnej edukacji pozaszkolnej.

 

Grupa wiekowa uczestników: 10 – 14 lat

Wstęp: 3 zł, bilety do kupienia w KFK, ul. Mikołajska 2 oraz na stronie bilety.krakowskieforum.pl

 

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

Informacje i zapisy: Monika Zielińska, Alicja Bugańska, tel.: 12 422 08 14, wew. 21

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

 

 

 

Data

Sie 27 2020

Czas

10:30

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content