Dni Kijowa: Wernisaż wystawy YellowBlue

Wernisaż: 6.10.2018, 14:00
Wystawa otwarta: 8-10.10, 10:00-19:00

Projekt The YellowBlue ukazuje ekscytującą i dynamiczną Ukrainę poprzez język plakatu oraz ilustracji. Prezentowane są tradycje i miejsca, których próżno szukać w przewodnikach: przedmieścia, staruszki siedzące przy wejściach, minibusy, przepełnione plaże, ukraińskie stepy, gdzie udomowiono pierwsze konie, drżenie Karpat… Wszystkie te sceny składają się na dogłębny i ironiczny obraz współczesnej Ukrainy. The YellowBlue rozpoczął się w 2016 roku, obecnie składa się 30 plakatów autorstwa 15 ukraińskich ilustratorów. Mieszają się w nim różne perspektywy na kulturalne i turystyczne atrakcje, fenomeny społeczne, wydarzenia historyczne… znane Ukraińcom, ale obcokrajowcom już niekoniecznie.

Pictoric Illustrators Club to grupa ukraińskich ilustratorów, artystów i grafików, z których każdy wyróżnia się własnym, niepowtarzalnym stylem, wpisującym się jednocześnie w najnowsze trendy sztuk graficznych. Współtworzą międzynarodowe projekty z utalentowanymi artystami z całego świata, promując tym samym współczesną ilustrację najwyższej jakości na Ukrainie i poza jej granicami.

Oprócz ilustracji oraz grafiki, Pictoric Illustrators Club angażuje się projekty dotyczące m.in: street artu czy też wydań specjalnych. Reprezentuje scenę współczesnej ilustracji ukraińskiej na międzynarodowych targach książki, m.in. na: Międzynarodowym Festiwalu Book Arsenal, Tbilisi Book Days, Międzynarodowym Festiwal Grafiki Projektowej Plaster w Toruniu, na Frankfurt Book Fair, etc.

 

Data

Paź 06 2018

Czas

14:00 - 18:00

Koszt

Wstęp wolny

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kategoria
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content