Dziewczyna z muszlą. Wystawa fotografii Joanny Hadam

Wystawa czynna: 8 lipca – 31 lipca 2020, dni robocze, 10:00 – 18:00
Sala z Widokiem, Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2

W centrum fotograficznych zainteresowań autorki wystawy znalazła się… Kobieta.
Kobieta jest tajemnicą, a prawdziwe piękno broni się samo. Każda z nas ma inny kolor oczu, inaczej czesze włosy, w inny sposób się zamyśla, jak również zupełnie inaczej… słucha morza.

Modelki tworzą osobne światy, tajemnicze odrębne byty – w chwilowym niebycie zamkniętych w muszli, morskich opowieści… Wybór zdjęć do tej wystawy wynika z połączenia zainteresowań: fotograficznych i psychologicznych. Szacunku do człowieka, miłości do morza i ulotności chwili niepowtarzalnej. Autorka poprosiła fotografowane kobiety o chwilowe „bycie poza czasem”, pozowanie nieukładane, wyczucie i pełnię… CHWILI…

„Portretowanie ludzi jest dla mnie – mówi Joanna Hadam – dziedziną trudną, ale stanowiącą duże wyzwanie. Wciąż uczę się sztuki fotoportretowej. A z każdą spotkaną na sesji osobą uczę się… od nowa! Nawiązuję relację, oswajam przestrzeń, w której sesje mają miejsce, wydobywam subtelności, niuanse i spojrzenia. Mikrosekundy, flo, pomoc promieni światła…”

 

Autorka zdjęć stara się oprócz piękna zewnętrznego uchwycić w portretach również kawałek duszy, zmienność i różnorodność kobiecych charakterów.  Stawia na prostotę i minimalizm, czystość i oszczędność środków wyrazu.

Joanna Hadam – zastaną rzeczywistość fotografuje od 18 roku życia. Do niedawna skupiała się na pięknie krajobrazu, delikatności natury, specyficznej świetlistości i ulotności kolejnych pór roku. Wraz z rozwojem zainteresowań psychologicznych i coachingowych, postanowiła zająć się również człowiekiem – w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

Data

lip 08 2020 - lip 31 2020

Czas

10:00 - 18:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kategoria
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content