Etnograf na tropie – gra w przestrzeni wystawowej dla dzieci w wieku 6 – 9 lat 

Uwaga! Nowa lokalizacja wydarzenia.

Przestrzeń wystawy Syberia. Głosy z Północy

Muzeum Etnograficzne w Krakowie, ul. Krakowska 46

Zapraszamy na warsztaty poświęcone historiom z odległych stron, które można odtworzyć dzięki przedmiotom znajdującym się w Krakowie oraz lokalnym opowieściom, po które etnograf musi wyruszyć w daleką drogę. W wir etnograficznej przygody wciągną nas eksponaty znajdujące się na wystawie Syberia. Głosy z Północy oraz nieudostępniane na co dzień obiekty z syberyjskiej kolekcji Muzeum Etnograficznego w Krakowie. W jej trakcie zmierzymy się z wyzwaniami czyhającymi na uczestników badań terenowych. Przekonamy się, co łączy warsztaty pracy etnografa i detektywa. Będziemy ćwiczyć stawianie hipotez, wyciąganie wniosków i zadawanie pytań. Badać tropy, łączyć strzępy informacji i dawać się zaskakiwać. Efekty naszych poszukiwań udokumentujemy na kartach własnoręcznie wykonanych notatników.

Prace powstałe podczas warsztatów zostaną zaprezentowane na wystawie w Galerii Sztuki Dziecięcej MIKO w Krakowskim Forum Kultury, ul. Mikołajska 2.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 27 października do 2 listopada 2021 roku, w dni robocze, w godzinach 10:00 – 17:00.

 

Prowadzenie:

Monika Kocot – absolwentka archeologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uwielbia podróże, góry i wspinaczkę. Do działań artystycznych inspiruje ją natura. Współpracuje z Muzeum Etnograficznym w Krakowie oraz Fundacją Chronić Dobro przy Opactwie Benedyktynów w Tyńcu. Założyła i prowadzi pracownię plastyczną Malarmo.

 

Warsztaty organizowane są w ramach projektu LABORATORIUM SZTUKI DZIECIĘCEJ I RODZINNEJ MIKO – twórcza kontynuacja 2021.

Wstęp: 3 zł, udział w warsztatach opłacić można stronie bilety.krakowskieforum.pl lub w KFK przy ul. Mikołajskiej 2.

Liczba miejsc ograniczona.

Informacje: Anna-Maria Peczyńska tel.: 12 422 08 14, wew. 17.

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z REGULAMINEM WARSZTATÓW.

Regulamin oraz zasady obowiązujące podczas zajęć i wydarzeń są dostępne na stronie: https://krakowskieforum.pl/regulaminy/

Organizator: Krakowskie Forum Kultury

Partnerzy: Fundacja Sztukarnia, Galeria Dyląg

Patronat medialny: Kraków.pl, Dwutygodnik Miejski KRAKÓW.PL, Czas Dzieci

***

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

Data

paź 16 2021

Czas

09:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kategoria
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content