Improwizacje książkowe – warsztaty ilustracji książkowej dla dzieci w wieku 10 – 14 lat i spotkanie z artystką Joanną Rusinek

Warsztaty improwizowanej ilustracji, które poprowadzi znana polska artystka – Joanna Rusinek. Czym jest ilustracja? Czym zajmuje się ilustrator? Jak powstaje książka? Wspólnie odpowiemy sobie na te pytania, a następnie każdy uczestnik stworzy swojego bohatera, z jego własną unikalną historią.

 

Prowadząca: Joanna Rusinek – polska graficzka, ilustratorka książek dla dzieci, autorka ilustracji prasowych, okładek książek i plakatów, współwłaścicielka studia graficznego Kreska i Kropka. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w 2006 roku obroniła dyplom w pracowni filmu animowanego prof. Jerzego Kuci. Autorka studenckich etiud animowanych, z których jedna pt. Przypadek zdobyła nagrodę festiwalu Ofafa w Krakowie i wyróżnienie na festiwalu Animateka w Lublanie. Współautorka Zabawek Cesarza (2012 r.), łączącego zapis dokumentalny z animacją filmowego portretu Marka Sosenki, najbardziej znanego polskiego kolekcjonera zabawek.

 

Prace powstałe podczas warsztatów zostaną zaprezentowane na wystawie w Galerii Sztuki Dziecięcej MIKO w Krakowskim Forum Kultury, ul. Mikołajska 2.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w dniach 27 sierpnia – 2 września 2021 roku, w dni robocze, w godzinach 10:00 – 17:00.

 

Warsztaty organizowane są w ramach projektu LABORATORIUM SZTUKI DZIECIĘCEJ I RODZINNEJ MIKO –twórcza kontynuacja 2021.

 

Wstęp: 3 zł, udział w warsztatach opłacić można na stronie bilety.krakowskieforum.pl lub w KFK przy ul. Mikołajskiej 2.

Liczba miejsc ograniczona.

Informacje: Anna-Maria Peczyńska, tel.: 12 422 08 14, wew. 17

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z REGULAMINEM WARSZTATÓW.

 

Zasady obowiązujące podczas zajęć i wydarzeń są dostępne na stronie: http://krakowskieforum.pl/regulaminy/

Organizator: Krakowskie Forum Kultury

Partnerzy: Fundacja Sztukarnia, Galeria Dyląg

Patronat medialny:

Kraków.pl, Dwutygodnik Miejski KRAKÓW.PL, Czas Dzieci

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

Data

sie 24 2021

Czas

11:00 - 12:15

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kategoria
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content