[ODWOŁANE] Poezja na Kazimierzu: Z nutą jasminum. Wieczór poetycko-teatralny teatru Stygmator

Z powodu epidemii Wieczór z cyklu “Poezja na Kazimierzu”  pt. “Z nutą Jasminum” nie odbędzie się w planowanym terminie. Spotkanie zostało przeniesione na grudzień. 

Gośćmi Violetty Zygmunt będą: poetka Monika Partyk i pieśniarka Jaga Wrońska, a gościem specjalnym: Zygmunt Konieczny.

 

Monika Partyk – poetka, autorka tekstów piosenek i pieśni, krytyk i teoretyk muzyczny. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie (Teoria muzyki) oraz podyplomowo Uniwersytetu Jagiellońskiego (Studia Literacko-Artystyczne) i Papieskiej Akademii Teologicznej (Dziennikarstwo). Twórczość poetycka Moniki Partyk koncentruje się wokół piosenki literackiej i pieśni oratoryjnej. Współpracuje z czołowymi kompozytorami tego nurtu: Zygmuntem Koniecznym, Włodzimierzem Korczem i Andrzejem Zaryckim, ponadto m.in. z: Bartoszem Chajdeckim, Jerzym Satanowskim, Ewą Kornecką, Maciejem Muraszką, Janem Wojdakiem i Pawłem Stankiewiczem. Jest autorką tekstów trzech oratoriów z serii Artyści Janowi Pawłowi II w hołdzie, stworzonych z okazji 5. rocznicy śmierci, beatyfikacji i kanonizacji papieża Polaka. Współpracuje z teatrami Krakowa, Rzeszowa i Torunia (spektakl muzyczny Siostry Parry), Warszawy (musical Powrót Wielkiego Szu) oraz krakowskimi kabaretami Piwnica pod Baranami i Loch Camelot.

 

Jaga Wrońska – wokalistka, poetka, kompozytorka, przez wiele lat związana z Kabaretem Loch Camelot, tym razem zaprezentuje utwory do tekstów autorki.

 

Scenariusz i prowadzenie: Violetta Zygmunt

Wstęp: 3 zł

Ilość miejsc ograniczona

Prosimy o rezerwację miejsc pod numerem telefonu 12 421 57 86

 

Zasady obowiązujące podczas zajęć, warsztatów i innych aktywności kulturalnych w KFK i Klubach dostępne są na stronie: krakowskieforum.pl/regulaminy

Data

Paź 23 2020 - Paź 30 2020

Czas

19:00 - 18:00

Lokalizacja

Klub Kazimierz
ul. Krakowska 13
Klub Kazimierz

Organizator

Klub Kazimierz
Szukaj...
Skip to content