Kino Latino: Szamanizm w Peru

KINO LATINO: Szamanizm w Peru

 

Wracamy z cyklem kina latynoamerykańskiego! Na dobry początek: krótkometrażowe filmy o szamanizmie z Peru. W oryginalnej wersji językowej, z napisami w języku polskim.

 

Paqarina (2010, 5 min): Film o miejscach narodzin ludzi lub ich odradzania się, kiedy to święty świat przeszłości spotyka się z przyszłością. Interpretacja odkryć archeologicznych, która opowiada o kulcie Wszechświata.

 

Kutiwachakuy/Renacer (2014, 20 min): Willkawain, czyli „dom przodków” lub „święty dom”, był miejscem kultu zmarłych oraz miejscem transformacji. W jego kamiennych ścianach, zbudowanych ponad 1200 lat temu, ludzie byli w pełni odizolowani od światła zewnętrznego, by osiągnąć poprzez medytację nietypowe stany świadomości.

 

Entre Mundos (2018, 30 min): W momentach pomiędzy dźwiękami i obrazami ze snów, które wędrują po niebie Apu Huascarán, młody nauczyciel Quechua dzieli się swoimi wizjami magicznych światów, przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Opisuje swoje doznania oraz interpretuje znaki, które mu się ukazują.

 

Tagi: ,

Data

Paź 01 2018

Czas

19:00

Koszt

Wstęp wolny

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kategoria
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content