Koncerty Promenadowe dla dzieci: Pan Miłosz – Kwartet smyczkowy

W każdą sobotę i niedzielę od 27 czerwca aż do 27 września 2020 roku w Altanie na Plantach od strony ul. Westerplatte odbywać się będą Koncerty Promenadowe!

Jest to seria wyjątkowych koncertów i wydarzeń artystycznych dla starszych i młodszych, które to – zgodnie z tradycją tzw. „Promenadówek” – wypełnią wszystkie wakacyjne weekendy. Chociaż (w związku z epidemią) w tegorocznym programie nie znalazły się piątkowe potańcówki, to czwarta edycja Koncertów Promenadowych obfitować będzie w jeszcze więcej kulturalnych wrażeń.

Pan Miłosz prezentuje: Kwartet smyczkowy dla dzieci

27 czerwca (sobota), 11:00
Altana na Plantach od strony ulicy Westerplatte

Koncert połączony z poznawaniem instrumentów, z których składa się kwartet smyczkowych. W trakcie, dzieci poznają najpiękniejsze melodie muzyki klasycznej, ale także dowiedzą się, jak zachowywać się na koncercie, jaka jest rola poszczególnych instrumentów w zespole itd.

W koncert zaangażowane są 4 osoby grające w kwartecie, oraz dyrygent – Pan Miłosz, który opowiada o muzyce, instrumentach, dyrygowaniu, oraz pełni rolę prowadzącego cały koncert.

Miłosz Konarski – nauczyciel rytmiki w przedszkolach i żłobkach, kompozytor, aranżer, instrumentalista. Autor ponad 300 piosenek dla dzieci. Dzieciom w całej Polsce znany jako Pan Miłosz. Po 12 latach edukacji w Szkole Muzycznej (klarnet) zaczął studiować kompozycję na Akademii Muzycznej w Katowicach, jednocześnie prowadząc zajęcia rytmiczne w przedszkolach. Na przestrzeni lat wypracował swój własny styl nauczania oraz autorskie zabawy (przedstawione na publikacjach dla dzieci w wieku 1,5 – 7 lat: “Tuptaj, Maluszku”, “Tuptaj, Średniaczku”, “Tuptaj, Starszaku” oraz “Zabawy bez końca”).

Z warsztatami opartymi na tych publikacjach przemierza Polskę, odwiedzając dzieci w przedszkolach i żłobkach. Współpracuje z wydawnictwem Bliżej Przedszkola, komponując piosenki, nagrywając płyty i często na nich śpiewając. Regularnie publikuje w miesięczniku, prowadząc autorski dział “Muzyczny Kącik Pana Miłosza”. Prywatnie, tata trójki dzieci, prowadzi własne studio nagraniowe i firmę, skupiającą się na produkcji muzyki. W życiu kieruje się zasadą: “Bezczynność jest wrogiem duszy”.

Wstęp wolny

W związku z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dot. zasad bezpieczeństwa w okresie epidemii COVID-19 w każdej imprezie może uczestniczyć maksymalnie 150 osób.

W razie niepogody wydarzenie zostanie przeniesione do sali teatralnej Krakowskiego Forum Kultury bez udziału publiczności. Transmisja online dostępna będzie na fanpage’u KFK.

 

Data

cze 27 2020

Czas

11:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kategoria
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content