Koncerty Promenadowe: koncert zespołu Preziosa

W każdą sobotę i niedzielę od 27 czerwca aż do 27 września 2020 roku w Altanie na Plantach od strony ul. Westerplatte odbywać się będą Koncerty Promenadowe!

Jest to seria wyjątkowych koncertów i wydarzeń artystycznych dla starszych i młodszych, które to – zgodnie z tradycją tzw. „Promenadówek” – wypełnią wszystkie wakacyjne weekendy. Chociaż (w związku z epidemią) w tegorocznym programie nie znalazły się piątkowe potańcówki, to czwarta edycja Koncertów Promenadowych obfitować będzie w jeszcze więcej kulturalnych wrażeń.

Preziosa – żeński kwartet wokalny, prezentujący pełny zakres możliwości kobiecego głosu, szkolonego w technice bel canto. Artystki tworzące zespół, posiadają głosy – od najwyższego i najlżejszego materiału wokalnego, jakim jest Sopran koloraturowy, poprzez Sopran dramatyczny i Mezzosopran, po Kontralt – najniższy, najrzadziej występujący, oraz najmniej poznany z głosów kobiecych.  Wszystkie cztery śpiewaczki posiadają muzyczne wykształcenie, jakkolwiek; idea powołania do życia formacji jaką jest PREZIOSA, z całą jej specyfiką, powstała na kanwie pracy twórczej i pedagogicznej Anny Stolarczyk – wieloletniej trenerki wokalnej każdej z artystek, oraz liderki zespołu. Filozofia, która jednoczy i spaja wszystkie cztery wokalistki, opiera się na umiłowaniu piękna śpiewu, na nieustannym dążeniu do doskonalenia ekspresji wykonawczej, na radości płynącej z korzystania z potencjału własnego talentu, oraz możliwości dzielenia się tymi darami z publicznością.

Zespół, który regularnie koncertuje od 2017 roku, wciąż poszerza swój repertuar, obejmujący wokalną muzykę operową, operetkową, oratoryjną, pieśniową, musicalową oraz z pogranicza gatunków.

Skład zespołu:
Olga OSTROWSKA – Sopran koloraturowy
Anna STOLARCZYK – Sopran dramatyczny
Karolina BORODZIUK – Mezzosopran
Joanna DZIĘGIEL – Kontralt
Przy Fortepianie MICHAŁ ROEMER

Wstęp wolny

Altana na Plantach od strony ulicy Westerplatte

W związku z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dot. zasad bezpieczeństwa w okresie epidemii COVID-19 w każdej imprezie może uczestniczyć maksymalnie 150 osób.

W razie niepogody wydarzenie zostanie przeniesione do sali teatralnej Krakowskiego Forum Kultury bez udziału publiczności. Transmisja online dostępna będzie na fanpage’u KFK.

Data

cze 28 2020

Czas

15:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kategoria
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content