Koniki z bryczką – dwudniowe warsztaty zabawkarskie dla dzieci w wieku 6 – 9 lat

Różnokształtne kawałki drewna, siano, wiklina, nieużywane już tkaniny, a do tego odrobina wyobraźni, dobrych chęci i sprytu – oto przepis na wspaniałą przygodę i WARSZTATY ZABAWKARSKIE dla najmłodszych!

Podczas dwudniowych warsztatów, pod okiem instruktorów rzemiosła z Żywej Pracowni, z desek, gałązek i włóczek powstaną koniki, do których młodzi zabawkarze wykonają z drewna i wikliny kolorowe wozy na kółkach. Warsztaty łączyć będą ze sobą elementy plecionkarstwa, stolarstwa i innych dawnych technik rzemiosła. Inspiracją do działań będą tradycyjne zabawki z polskich ośrodków zabawkarskich.

Prace powstałe podczas warsztatów zostaną zaprezentowane na wystawie w Galerii Sztuki Dziecięcej MIKO w Krakowskim Forum Kultury, ul. Mikołajska 2.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 27 października do 2 listopada 2021 roku, w dni robocze, w godzinach 10:00 – 17:00.

Prowadzenie:
Żywa Pracownia – Magdalena Żyłka i Adam Wrona. Od prawie 10 lat, działając na styku rzemiosła, dizajnu, architektury i miejskiego ogrodnictwa, tworzą w Krakowie przestrzeń spotkania, do współdziałania w której zapraszają specjalistów, wolontariuszy, lokalną społeczność i osoby doświadczające wykluczenia społecznego.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu LABORATORIUM SZTUKI DZIECIĘCEJ I RODZINNEJ MIKO – twórcza kontynuacja 2021.

Wstęp: 3 zł, udział w warsztatach opłacić można stronie bilety.krakowskieforum.pl lub w KFK przy ul. Mikołajskiej 2.
Liczba miejsc ograniczona.
Informacje: Anna-Maria Peczyńska tel.: 12 422 08 14, wew. 17.

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z REGULAMINEM WARSZTATÓW.
Regulamin oraz zasady obowiązujące podczas zajęć i wydarzeń są dostępne na stronie: https://krakowskieforum.pl/regulaminy/

Organizator: Krakowskie Forum Kultury
Partnerzy: Fundacja Sztukarnia, Galeria Dyląg
Patronat medialny: Kraków.pl, Dwutygodnik Miejski KRAKÓW.PL, Czas Dzieci ***

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

Data

paź 09 2021 - paź 10 2021

Czas

11:00 - 14:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kategoria
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content