Koty, koty. Wystawa malarstwa Barbary Burówny

Wernisaż: 8 grudnia, godz. 18:00

Wstęp wolny

Wystawa czynna od 9 do 16 grudnia, dni robocze, godz. od 13:00 do 18:00

Liczba miejsc na wernisażu ograniczona.
Prosimy o rezerwację miejsc pod numerem: tel.: 12 421 57 86

Koty, koty…

Barbara Burówna, rzeszowianka z urodzenia, teraz mieszkanka Krakowa – studiowała architekturę na Politechnice Krakowskiej, ale architekturę bardzo szybko porzuciła dla… malarstwa. Status artysty malarza Burówna zdobyła, zdając egzamin konkursowy Ministerstwa Kultury i Sztuki. Początkowo malowała portrety, obecnie maluje też portrety, ale są to portrety kocie. Na jej obrazach pojawiają się również postacie, lecz tym postaciom zawsze towarzyszą koty. A z kolei kotom na jej obrazach towarzyszą często różne symbole oraz różne znaki. Prawdziwą inspiracją dla Barbary Burównej była kotka o imieniu Kubusia, która wiele lat temu pojawiła się w jej domu. Kotka ta była niezwykle stateczną współlokatorką. Niestety, w tym roku odeszła. Po wielu miesiącach miejsce Kubusi zajęła teraz rozrabiaka Klara, która zdobywa serce Barbary i mobilizuje ją do malowania nowych kocich portretów. Wiele obrazów trafiło na aukcje charytatywne, z których dochód zasilał konto Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Krakowie. To kolejna „kocia” wystawa Barbary Burówny, tym razem w galerii Klubu Kazimierz.

Podczas wydarzenia obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego (m.in. obowiązek zasłaniania ust i nosa, limit osób, dystans społeczny, dezynfekcja rąk).

Zasady obowiązujące podczas zajęć, warsztatów i innych aktywności kulturalnych w KFK i Klubach dostępne są na stronie http://krakowskieforum.pl/regulaminy/

Data

gru 08 2021 - gru 16 2021

Czas

13:00 - 18:00

Lokalizacja

Klub Kazimierz
ul. Krakowska 13
Klub Kazimierz

Organizator

Klub Kazimierz
Szukaj...
Skip to content