Krakowski Klub Podróżników: Włóczęga po Indochinach. Wietnam, Kambodża, Laos, Birma

Zdjęcia i komentarz: Piotr Wnuk

Wstęp: 3 zł

Klub Kazimierz, ul. Krakowska 13
Liczba miejsc na spotkaniu ograniczona. Prosimy o rezerwację miejsc pod numerem telefonu: 12 421 57 86

 

Piotr Wnuk – pasjonat podróży w stylu wagabundy przemierzający świat autostopem, lokalnym transportem, motorem, rowerem lub na piechotę, do tej pory odwiedził 40 krajów, m.in. Laos, Birmę, Kambodżę, Wietnam, Tajlandię, Japonię, Iran, Liban, Maroko, Nową Zelandię, Norwegię, Bałkany i wiele innych. W 2019 roku został uznany za najlepszego prelegenta na Wrocławskim Festiwalu Podróżniczym Równoleżnik Zero im. Olgierda Budrewicza. 

Piotr lubi dzielić się z publicznością swoją pasją poznawania świata, a fascynacją Indochinami w szczególności. Wraz z nim możemy przenieść się w miejsca bardzo odległe, poznać nie tylko niezwykłe piękno przyrody i krajobrazy, ale też zobaczyć prawdziwe oblicze tych egzotycznych dla nas krajów. Dowiedzieć się wiele o realnych problemach i zagrożeniach, z jakimi można się tam spotkać.

Chciałbym opowiedzieć o swoich dwóch wyprawach do Indochin Wietnamu, Laosu, Kambodży oraz Birmy. Podczas pierwszej podróży przejechałem około 20 tysięcy kilometrów lokalnym transportem (autobusy i pociągi), autostopem, motorem oraz rowerem. I wiele kilometrów przebyłem piechotą. Chciałbym opowiedzieć zarazem o swoich przygodach, jak też o rzeczach istotnych, ważnych, trudnych i bardzo często przez to niepopularnych. Ale przede wszystkim chciałbym opowiedzieć też o tych wszystkich wspaniałych rzeczach, których udało mi się doświadczyć podczas mojej podróży. O wspaniałych, bezinteresownych, ciężko pracujących ludziach. O zjawiskowej, dzikiej naturze. O wspaniałej, jakże odmiennej architekturze. A także o towarzyszącej mi na każdym kroku odmienności od tego, co znane i pozostawione tutaj u siebie na miejscu.

 

Podczas wydarzenia obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego (m.in. obowiązek zasłaniania ust i nosa, limit osób, dystans społeczny, dezynfekcja rąk).

Zasady obowiązujące podczas zajęć, warsztatów i innych aktywności kulturalnych w KFK i Klubach dostępne są na stronie http://krakowskieforum.pl/regulaminy/

 

Data

paź 20 2021

Czas

18:00

Lokalizacja

Klub Kazimierz
ul. Krakowska 13
Klub Kazimierz

Organizator

Klub Kazimierz
Szukaj...
Skip to content