Krakowski Retro Weekend w KFK: My z ZMP – komunistyczna rewia

Scenariusz: Janusz Marchwiński, Edward Pasewicz

Reżyseria: Janusz Marchwiński

Choreografia: Dorota Kaczor

Video: Rafał Korzeniewski, Jędrzej Wymysłowski

Występują: Jakub Bergel, Kamil Błoch, Dorota Kaczor, Aneta Wirzinkiewicz

Spektakl, który powstał w Krakowie pod okiem reżysera Janusza Marchwińskiego i poety Edwarda Pasewicza. Dla starszych widzów to sentymentalne spotkanie z minionymi czasami PRL-u, okazja do wzruszeń i refleksji, dla młodych – to świetna możliwość, aby przyjrzeć się kawałkowi historii, który znają tylko z opowieści poprzednich pokoleń.

Głównymi eksponatami-bohaterami spektaklu są przedstawiciele pokolenia powojennej młodzieży, którzy wychowywali się w mocno zideologizowanym ustroju państwa totalitarnego. Aktorzy, wcielając się w członków Związku Młodzieży Polskiej, badają funkcjonowanie jednostki w tamtym systemie: Kim jest obywatel? Czym jest patriotyzm? Wolność jednostki czy dobro ogółu? Gdzie kończy się ideologia, a zaczyna fanatyzm?

Pomimo ważkich kwestii, które poruszane są w spektaklu – My z ZMP to jednak przede wszystkim rewia – barwny kolaż obficie czerpiący z folkloru PRL-u, są więc: wiece poparcia, pochody pierwszomajowe, akademie ku czci, wzruszające recytacje i śpiewy. A do tego wszystkiego zapraszany jest widz, by móc pełniej doświadczyć zaangażowania w budowę lepszego jutra.

Spektakl odbędzie się w ramach wydarzenia: Krakowski Retro Weekend – Kogel Mogel

Czas trwania: 90 minut

Bilety: 25 zł ulgowy / 35 zł normalny do kupienia w KFK, ul. Mikołajska 2 oraz na stronie bilety.krakowskieforum.pl

Data

październik 11 2019

Czas

19:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kategoria
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content