Lem – kosmo krakus. Spotkanie z Szymonem Kloską

W 2021 roku o Lemie powiedziano już prawie wszystko, ale nie zaszkodzi to zebrać, podsumować, a nawet rozwinąć. O książkach Lema, o książkach Orlińskiego i Gajewskiej, o Lemie w Krakowie (przeszłym i przyszłym), o tym co nas czeka wg Lema, o ekranizacjach i adaptacjach, i o renesansie fantastyki naukowej, opowie kurator programu Lem 2021 & krytyk literacki – Szymon Kloska, a przepyta go dziennikarka i poetka Marta Półtorak.  

Szymon Kloska – krytyk i aktywista literacki. O książkach opowiada w radio i telewizji, czasami pisuje w prasie drukowanej i innej. Prowadził liczne programy telewizyjne i audycje o literaturze, m.in.: „WOK – Wszystko o Kulturze”, „Książki na Lato”, „Myślnik” i „Tygodnik Kulturalny”. Obecnie wchodzi w skład redakcji „Nowego Tygodnika Kulturalnego”. Od przeszło dekady współprowadzi audycję „Piątka z literatury” w RMF Classic. Wieloletni pracownik Instytut Książki, od stycznia 2017 roku związany z KBF i z programem Kraków Miasto Literatury UNESCO, w ramach którego pełni funkcje kuratora programu Lem 2021. Współtwórca Festiwalu Literatury dla Dzieci. Rzecznik Nagrody Literackiej Gdynia i kurator Festiwalu Miasto Słowa, który towarzyszy nagrodzie. Od wielu lat prowadzi w Krakowie Dyskusyjne Kluby Czytelnicze – Reportaż. Wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

Prowadzenie: Marta Półtorak

 

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Prosimy o rezerwację miejsc pod numerem: 515 466 669.

Zasady obowiązujące podczas wydarzeń, zajęć, warsztatów i innych aktywności kulturalnych w KFK i Klubach dostępne są na stronie: http://krakowskieforum.pl/regulaminy/

Wydarzenie organizowane w ramach projektu „Z Lemem przez pokolenia”.

Organizator: Krakowskie Forum Kultury

Patronat medialny: Kraków.pl, Dwutygodnik Miejski KRAKÓW.PL

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2021”.

 

Data

paź 26 2021

Czas

19:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content