Literatura na Forum: Idze, idze bajoku. Rzecz o krakowskim Zwierzyńcu

“Literatura na Forum”

 

Spotkanie wokół książki Idze idze bajoku. Rzecz o krakowskim Zwierzyńcu z udziałem autorki Katarzyny Siwiec

Podczas spotkania odbędzie się wyjątkowy koncert Gościa specjalnego, p. Aleksandra Kobylińskiego – legendarnego barda Makino z krakowskiego Zwierzyńca.

 

“Jak kadry ze starego filmu przewijają się w książce krajobrazy, architektura i ludzie wywodzący się ze starej dzielnicy Krakowa – Zwierzyńca. Jakże pięknie maluje autorka klimaty królewskiego miasta, kontrastujące z jego dzisiejszym rozszalałym obliczem. Te obrazy niosą spokój, ukojenie, wywołują tęsknotę za tym, czego już właściwie nie ma. Za życiem według (jakichś) zasad, za szlachetnością, za tym, co już w naszym pięknym Krakowie całkowicie zanikło”.

(fragment recenzji Leszka Piskorza)

Katarzyna Siwiec – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego (filologia polska), dziennikarka, autorka i współautorka kilkunastu tytułów książkowych i wydawnictw albumowych, m. in. Uśmiech Rabki (2003), Madame, wkładamy dziecko z powrotem! (2009, z Mieczysławem Czumą i Leszkiem Mazanem), Andrusów król (2010), Węgierska Małopolska (2011, wspólnie z Mieczysławem Czumą), Idze, idze bajoku. Rzecz o krakowskim Zwierzyńcu (2014), Włoska Małopolska (2014, z Mieczysławem Czumą i Leszkiem Mazanem).

 

Prowadzenie: Marta Półtorak – dziennikarka, poetka, historyk animatorka kultury. Współpracowała m.in. ze Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich, Centrum Kultury Podgórza , Instytutem Myśli Józefa Tischnera, Biblioteką Kraków, Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich . Absolwentka Wydziału Humanistycznego Akademii Pedagogicznej w Krakowie na kierunkach: historia i dziennikarstwo. Autorka licznych artykułów o wystawach sztuki współczesnej. Ma na koncie 3 tomy poezji.

 

Bilet: 1 zł

Data

Lis 19 2018

Czas

18:00

Koszt

1 zł

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content