Magia Orientu – spektakl taneczny

Spektakl złożony ze zjawiskowych, ekscytujących układów tanecznych oraz perskich traktatów lirycznych i miłosnych.

W tym wyjątkowym mini musicalu orientalnym muzyka i melodia ciała stapiają się w jedno…

Nasz spektakl pozwala widzom w jednej chwili przenieść się w uwodzący egzotyką, zmysłowymi tańcami, orientalnymi zapachami i oszałamiającą muzyką, tajemniczy i magiczny świat Orientu…

To burząca krew w żyłach muzyka, mistyczna poezja perska: traktaty i poematy liryczne, bajecznie mieniące się kostiumy, piękne tancerki, wonne zapachy kadzideł i fajek wodnych, wschodni przepych…

Podczas występu zobaczycie Państwo między innymi taniec z mieczem, skrzydłami Isis, świecznikiem na głowie oraz taniec z jedwabnymi wachlarzami i woalami.

Wszystko to sprawia, że MAGIA ORIENTU staje się dla widzów niezapomnianym przeżyciem pełnym zmysłowych doznań…

TANIEC BRZUCHA to pradawny taniec kobiet starożytnego Egiptu, wywodzący się z kultu bogini Izydy. Taniec ten łączy kuszące ruchy bioder z subtelnym ruchem rąk i od wieków robi niezwykłe wrażenie poprzez wyzwolenie tego, co najbardziej uwodzicielskie, zmysłowe i kobiece.

 

Teatr VIS A VIS to klasyczny café-theatre w stylu RETRO nawiązujący do teatrzyków kawiarnianych powstałych w latach trzydziestych dwudziestego wieku w Paryżu, Berlinie, Zurychu i Warszawie, które stanowiły wówczas ważny nurt kultury nieoficjalnej i niekomercyjnej.
Café-theatre to forma teatru rozrywkowego nadal niebywale popularna w zachodniej i południowej Europie – w Polsce obecnie praktycznie nieistniejąca.
Teatr VIS A VIS to kieszonkowe Variété…
Teatr wystawiający przede wszystkim spektakle kameralne, zwłaszcza muzyczne, wokalne i taneczne – także w formie kameralnych widowisk plenerowych…
Twórcą, dyrektorem i reżyserem Teatru VIS A VIS jest Bartłomiej Piotrowski – impresario z wieloletnim doświadczeniem, producent widowisk i koncertów oraz reżyser specjalizujący się w kameralnych formach teatralnych, zwłaszcza wokalnych, tanecznych i muzycznych.

 

NAJWIĘKSZE SZLAGIERY MUZYKI ARABSKIEJ ŚPIEWA:

Justyna Baran

 

ZAPIERAJĄCE DECH W PIERSIACH UKŁADY TANECZNE TAŃCZY:

Dorota Pawłowska / Oliwia Rolnicka

 

W ROLI SUŁTANA:

Jakub Palacz

 

INSCENIZACJA:

Bartłomiej Piotrowski

 

Regulamin dostępny jest na stronie: http://krakowskieforum.pl/regulaminy/

 

Koncert organizowany w ramach programu „Zakupu dzieł”, realizowanego w ramach programu „Kultura odporna” Miasta Krakowa na zamówienie Krakowskiego Forum Kultury.

Data

Wrz 20 2020

Czas

15:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content