Miejsce przygotowane. Wystawa fotografii Agaty Mamoń

Wernisaż: 8 lipca 2021 roku, czwartek, 17:00

Wystawa czynna od 9 do 22 lipca 2021 roku, dni robocze, godz. 10:00 – 17:00 Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2, Sala z Widokiem

 

Wystawa pt. Miejsce przygotowane składa się z fotografii krajobrazu wykonanych na przestrzeni kilku lat i obejmujących wyłącznie jeden, bardzo ograniczony obszar, jakim jest otoczenie niewielkiej miejscowości na Opolszczyźnie. Rozległe pola uprawne, pojedyncze drzewa; stawy rybne  współcześnie użytkowane i te zaniedbane, zarastające trzcinami; łąki i niewielkie laski, nad którymi przepływają lub kłębią się chmury to dominujące tematy prac Agaty Mamoń. Wielokrotnie, wracając do tych samych miejsc, autorka kontempluje zmieniające się barwy i kształty w zależności od pór roku, oświetlenia, pogody. 

Charakterystyczną cechą tych fotografii jest ich malarskość, a koncentracja na zestawieniach barwnych plam, niekiedy bardzo kontrastowych, sprzyja ich upodobnieniu do dzieł tworzonych raczej za pomocą pędzla czy miękkich kredek, a nie przy użyciu aparatu cyfrowego. Korzystając z zaproszenia artystki, wchodzimy w spokojną przestrzeń piękna i ciszy, w której gwałtowny jest jedynie zakręt polnej drogi lub wiatr szarpiący trzciny i trawy. Wystawa jest swoistym dopełnieniem i komentarzem dla tomiku wierszy pod tym samym tytułem.

 

Agata Mamoń — absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Karmelitańskiego Studium Duchowości, konserwator dzieł sztuki, poetka, autorka tomików poetyckich: Sen z jednorożcem, Pory roku.

Interesuje się wieloma dziedzinami, czemu daje wyraz w podejmowaniu rozlicznych aktywności. Kapryśnie meandruje pomiędzy literaturą i sztuką, w obu tych dziedzinach dając dowody fascynacji naturą i pięknem stworzenia. 

Fotografią zajmowała się od lat wyłącznie na potrzeby dokumentacji do celów zawodowych, zawsze jednak przy tej okazji wykonywała zdjęcia wyrażające jej indywidualne upodobania. Po raz pierwszy decyduje się pokazać swoje próby w tej dziedzinie sztuki szerszemu gremium.

 

Wstęp wolny.

Liczba miejsc na wernisażu ograniczona. Prosimy o rezerwację miejsc pod numerem 501 310 782.

 

Podczas zwiedzania wystawy obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego (m.in. limit osób, obowiązek zasłaniania ust i nosa, dystans społeczny, dezynfekcja). 

Zasady obowiązujące podczas wydarzeń, zajęć, warsztatów i innych aktywności kulturalnych w KFK i Klubach dostępne są na stronie http://krakowskieforum.pl/regulaminy/ 

 

Data

lip 08 2021 - lip 22 2021

Czas

10:00 - 17:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kategoria
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content