Musical Hanka – Pokaz przedpremierowy

17 grudnia o g. 19.30 w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbędzie się prawykonanie musicalu Hanka, napisanego przez Andrzeja Zaryckiego (muzyka) i Tadeusza Płatka (libretto). Będzie to współczesna próba opowiedzenia historii Moniuszkowskiej Halki nowoczesnym językiem literackim i muzycznym, w dodatku akcja będzie poprowadzona à rebours i Hanka nie będzie góralką, ale mieszkanką Warszawy.

W spektaklu wezmą udział studenci Krakowskiej Akademii Musicalu, a towarzyszyć będzie im Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Tadeusza Płatka.

Oprócz spektaklu premierowego publiczność będzie miała okazję wziąć udział w próbie generalnej (16 grudnia, g. 19.00) oraz dodatkowych dwóch pokazach przedpremierowych 17 grudnia o g. 9.30 i 11.30, także w NCK.

Bilety w cenach 20 zł, 30 zł, 40 zł, 50 zł dostępne są na stronie bilety.krakowskieforum.pl.

Próba generalna: 16.12.19, g. 19:00 – KUP BILET
Pokaz przedpremierowy: 17.12.19, g. 9:30 – KUP BILET
Pokaz przedpremierowy: 17.12.19, g. 11:30 – KUP BILET
Premiera: 17.12.19, g. 19:30 – KUP BILET

Zapraszamy na stronę internetową poświęconą musicalowi: https://www.hankamusical.pl. Znajdą Państwo na niej wszelkie informacje dotyczące projektu, biografie twórców, materiały multimedialne oraz wiele innych.

Musical realizowany jest w Roku Moniuszki uchwalonym przez Sejm RP.
Zamówienie i prawykonanie utworu jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Organizatorem wydarzenia jest Krakowskie Forum Kultury – miejska instytucja kultury, współorganizatorem – Krakowska Akademia Musicalu, a partnerem Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.

 

Data

Gru 17 2019

Czas

09:30

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kategoria
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content