Świętujemy Dzień Andaluzji! / Día de Andalucía

Wydarzenie odbędzie się w formie stacjonarnej (wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, prosimy o rezerwację miejsc pod numerem telefonu: 512 455 230), a także będzie transmitowane na żywo na Facebooku KFK facebook.com/krakowskieforum

Andaluzja to południowy region Hiszpanii, jeden z największych pod względem terytorialnym. W 1980 roku odbyło się referendum o Statusie Autonomii Andaluzji. Od 28 lutego 1980 roku Andaluzja jest regionem autonomicznym. Posiada własną flagę, którą w tym ważnym dniu wszędzie można zobaczyć – charakterystyczne dwa zielone pasy przedzielone białym, na którym umieszczone jest godło Andaluzji – Herakles poskramiający dwa lwy, stojący między dwoma kolumnami, symbolizującymi skały Cieśniny Gibraltarskiej.

Obchody Święta trwają cały tydzień (tzw. Semana Blanca – Biały Tydzień lub Semana Cultural – Tydzień Kultury). Oprócz oficjalnych uroczystości czas zapełniają liczne imprezy kulturalne i kulinarne, na ulicach króluje muzyka, śpiew, taniec i jedzenie.

Zapraszamy na spotkanie z tym malowniczym i niezwykłym rejonem Hiszpanii, gdzie przez setki lat, dzięki wpływom mauretańskim, celtyckim, iberyjskim, rzymskim i żydowskim, powstała wyjątkowa andaluzyjska kultura. To tu urodził się Pablo Picasso i Federico Garcia Lorca, ukształtowało się flamenco, a zabytki Granady, Kordoby czy Sewilli są znane na całym świecie.

Oprócz opowieści zaprezentujemy tańce i pieśni typowe dla Andaluzji – nie tylko flamenco.

Wydarzenie transmitowane będzie również online na stronie Facebook KFK: facebook.com/krakowskieforum/

Zasady obowiązujące podczas zajęć, warsztatów i innych aktywności kulturalnych w KFK i Klubach dostępne są w sekcji O nas/Regulaminy.

Data

lut 26 2021

Czas

19:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kategoria
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content