Pejzaże monochromatyczne. Wystawa Kingi Łapot-Dzierwy

Kinga Łapot-Dzierwa – Artysta, pedagog, edukator.

W pracy zawodowej łączy kwalifikacje artystyczne i pedagogiczne. W pracy artystycznej zajmuje się malarstwem. Bierze udział w wystawach na całym świecie (Nowy York, Bangkog, Rzym, Wenecja, Mediolan, Florencja, Palermo, Monachium, Kijów, Lwów, Warszawa, Gdańsk, Rezszów, Łódź, Kraków itd.). Jest laureatką wielu prestiżowych międzynarodowych nagród artystycznych.

Projekt Pejzaże monochromatyczne

Każdy człowiek ma takie miejsca, do których wraca przyciągany atmosferą, wspomnieniami, urokiem, magią, tajemnicą. W swojej świadomości koduje i zapamiętuje zjawiska i rzeczy na pozór, wydawać by się mogło, banalne. Bodźce wzrokowe, które docierają do oka, przywołują kształty, wywołują skojarzenia, wzbudzają skłonność do nadawania im nazw, zapachów i smaków, które są ideami. Artysta zawsze interpretuje  świat według własnych doznań emocjonalnych i z nich może potem budować swoją pamięć retrospektywną, swój system wartości. Uczy się piękna i szuka tego piękna w zwykłych, codziennych sytuacjach.

Ostatnie doświadczenia związane z odosobnieniem sprowokowała reakcję artystyczną, w której chcę pokazać, że sztuka wysoka jest nie tylko remedium na traumatyczne przeżycia i wydarzenia tragiczne, ale też jednym z najlepszych komentarzy rzeczywistości, który wizualizuje bardzo szeroką gamę poruszających przeżyć, jakich doświadcza człowiek w chwili trudności. Oczekiwanie, strach, niepewność, poszukiwanie siebie. Balansowanie pomiędzy złem i dobrem, zdrowiem i chorobą. Sztuka staje się w takiej chwili katharsis. Daje radość, przyjemność, spełnienie. Głębokie, coraz bardziej dojrzałe. Powstałe w czasie ostatnich miesięcy prace nazwałam pejzażami monochromatycznymi. To ukazanie własnego duchowego zmagania się z przeżyciami i emocjami. To artystyczne oczekiwanie na lepsze, odkrywanie tego co jest istotą świata.

Cykl prac został już zaprezentowany na kilku wystawach (wirtualnych i rzeczywistych) w 2020 roku.

 

 

Data

paź 07 2021 - paź 21 2021

Czas

10:00 - 17:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kategoria
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content