[ODWOŁANE] Pejzaże monochromatyczne – wystawa prac Kingi Łapot-Dzierwy

WYDARZENIE ZOSTAŁO ODWOŁANE Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD ORGANIZATORA.

Wernisaż: 17 listopada, wtorek, 17:00

Wystawa czynna: 18 – 27 listopada, dni robocze, 10:00 – 17:00

Galeria MIKO, Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2

 

Każdy człowiek ma takie miejsca, do których wraca przyciągany atmosferą, wspomnieniami, urokiem, magią, tajemnicą. W swojej świadomości koduje i zapamiętuje zjawiska i rzeczy na pozór, wydawać by się mogło, banalne. Bodźce wzrokowe, które docierają do oka, przywołują kształty, wywołują skojarzenia, wzbudzają skłonność do nadawania im nazw, zapachów i smaków, które są ideami. Artysta zawsze interpretuje świat według własnych doznań emocjonalnych i z nich może potem budować swoją pamięć retrospektywną, swój system wartości. Uczy się piękna i szuka tego piękna w zwykłych, codziennych sytuacjach.

 

Kinga Łapot-Dzierwa – artysta, pedagog, edukator. W pracy zawodowej łączy kwalifikacje artystyczne i pedagogiczne. W pracy artystycznej zajmuję się malarstwem. Bierze udział w wystawach na całym świecie (Nowy York, Bangkok, Rzym, Wenecja, Mediolan, Florencja, Palermo, Monachium, Kijów, Lwów, Warszawa, Gdańsk, Rzeszów, Łódź, Kraków itd.). Jest laureatką wielu prestiżowych międzynarodowych nagród artystycznych. W pracy pedagogicznej jest specjalistką w zakresie sztuki dziecka. Pracuje na Uniwersytecie Pedagogicznym. Jest autorką licznych publikacji naukowych.

 

Wstęp wolny.

Ilość miejsc na wernisażu ograniczona.

Prosimy rezerwację miejsc pod numerem telefonu: 501 310 782

Zasady obowiązujące podczas zajęć, warsztatów i innych aktywności kulturalnych w KFK i Klubach dostępne są na stronie: krakowskieforum.pl/regulaminy

Data

lis 17 2020 - lis 27 2020

Czas

10:00 - 17:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kategoria
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content