Poczet Artystów Piwnicznych: Ola Maurer o Marku Jamrozym

Wspaniała piwniczna pieśniarka – Ola Maurer w rozmowie z Wacławem Krupińskim opowie o Marku Jamrozym – nieżyjącym gitarzyście i kompozytorze, związanym z zespołem Skaldowie oraz Piwnicą pod Baranami.

Ola Maurer – zadebiutował w 1971 roku, w krakowskiej Piwnicy Pod Baranami i nadal pozostaje jedną z ważniejszych postaci legendarnego, krakowskiego Kabaretu. „Sopran o prawdziwie aktorskim talencie” – tak napisał o Oli Maurer sam Stefan Kisielewski. Laureatka XIII Festiwalu Piosenki Studenckiej.  Występowała w Studenckim „Variete” prowadzonym przez Krzysztofa Maternę i Marka Pacułę. Występowała w Spotkaniach z Balladą, Telewizyjnych Ekranach Młodych, Balladach z krakowskich podwórek, w Wieczorze bez gwiazdy, nagrała 6 recitali telewizyjnych. Na Warszawskiej Jesieni Młodych wykonała kompozycję Joanny Wnuk-Nazarowej „LADY MAKBET”. Z Markiem Grechutą  i zespołem „ANAWA” odbyła tournée artystyczne na Wschód – po Bajkał, Irkuck i Chabarowsko. Nagrywała muzykę filmową skomponowana przez Zygmunta Koniecznego, Jana Kan tego Pawluśkiewicz i Jacka Ostaszewskiego.

Marek Jamrozy – znakomity gitarzysta (zespół Ewy Demarczyk, Skaldowie, Czarne Koty, Szwagry, Piwnica pod Baranami), kompozytor. Zmarł w 2012 roku.

 

Prowadzenie: red. Wacław Krupiński

Data

Lut 11 2019

Czas

19:00

Koszt

1 zł

Więcej informacji

KUP BILET

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content