POEZJA NA KAZIMIERZU. Z nutą Jasminum.

Wieczór autorski Moniki Partyk ze specjalnym udziałem Zygmunta Koniecznego i recitalem Jagi Wrońskiej

10 grudnia, piątek, 19:00

Monika Partyk – poetka, autorka tekstów piosenek i pieśni, krytyk i teoretyk muzyczny.

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie (Teoria Muzyki) oraz podyplomowo Uniwersytetu Jagiellońskiego (Studia Literacko-Artystyczne) i Papieskiej Akademii Teologicznej (Dziennikarstwo). Twórczość poetycka Moniki Partyk koncentruje się wokół piosenki literackiej i pieśni oratoryjnej. Współpracuje z czołowymi kompozytorami tego nurtu: Zygmuntem Koniecznym, Włodzimierzem Korczem i Andrzejem Zaryckim, ponadto m.in.: Bartoszem Chajdeckim, Jerzym Satanowskim, Ewą Kornecką, Maciejem Muraszką, Janem Wojdakiem i Pawłem Stankiewiczem. Jest autorką tekstów trzech oratoriów z serii Artyści Janowi Pawłowi II w hołdzie, stworzonych z okazji 5. rocznicy śmierci, beatyfikacji i kanonizacji papieża Polaka. Współpracuje z teatrami Krakowa, Rzeszowa i Torunia (spektakl muzyczny Siostry Parry), Warszawy (musical Powrót Wielkiego Szu) oraz krakowskimi kabaretami: Piwnica pod Baranami i Loch Camelot.

Zygmunt Konieczny – kompozytor, twórca polskiej piosenki literackiej, autor muzyki teatralnej i filmowej. Debiutował w 1959 roku w krakowskim kabarecie Piwnica pod Baranami i przez kilka lat był jego jedynym, profesjonalnym kompozytorem. Stworzył oryginalny styl piosenki, w której muzyka interpretuje poetycki tekst, wydobywa znaczenia, stwarza emocje. Tworzył muzykę do tekstów wybitnych poetów polskich i obcych, interpretowanych przez wielu wykonawców, z których najbardziej znana jest Ewa Demarczyk.

Jaga Wrońska – wokalistka, poetka, kompozytorka, przez wiele lat związana z Kabaretem Loch Camelot, tym razem zaprezentuje utwory do tekstów autorki.

Scenariusz i prowadzenie: Violetta Zygmunt

Wstęp: 3 zł

Klub Kazimierz, ul. Krakowska 13

Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o rezerwację miejsc pod numerem: 12 421 57 86.

Podczas wydarzenia obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego (m.in. obowiązek zasłaniania ust i nosa, limit osób, dystans społeczny, dezynfekcja rąk).

Zasady obowiązujące podczas zajęć, warsztatów i innych aktywności kulturalnych w KFK i Klubach dostępne są na stronie http://krakowskieforum.pl/regulaminy/

Data

gru 10 2021

Czas

19:00 - 18:00

Lokalizacja

Klub Kazimierz
ul. Krakowska 13
Klub Kazimierz

Organizator

Klub Kazimierz
Szukaj...
Skip to content