Przedmiot w krajobrazie Land Artu. Wystawa malarstwa Sary Kaliny Czechowskiej

Wystawa czynna: 2 – 20 lipca 2021 roku, dni robocze, godz. 10:00 – 17:00

 

Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2, Galeria MIKO

 

Autorka o wystawie: Malując swoje obrazy, starałam się uchwycić motyw degradacji otaczających nas rzeczy codziennego użytku. Rzeczy, z którymi być może mamy wiele wspomnień lub tych, o których zapomnieliśmy, że w ogóle istnieją, odłożonych gdzieś na strychu i po wielu latach zupełnie przypadkowo odnalezionych. To nie rekwizyty z martwej natury ułożone ręką artysty, to tylko nikomu niepotrzebne już przedmioty – zniekształcone, pogniecione, wyblakłe, brudne – jakby sama natura zabawiła się tu w artystę. Rzeczy te tworzą kompozycje malarskie z przesłaniem o naszej naturze. Śmieci mają wbrew pozorom bardzo symboliczny wydźwięk, można z nich wiele powiedzieć o nas samych. Planeta tonie w śmieciach i za chwilę Ziemia będzie przypominała plastikową kulkę z basenu dla dzieci. Plastik porasta skały na oceanach, na naszych oczach dzieją się rzeczy nie do pomyślenia, a my jako ludzkość często to lekceważymy. Bałagan w naszej szafce w mieszkaniu nikomu nie będzie przeszkadzał, prócz nam samym, jednak Ziemia jest naszym wspólnym domem i zaśmiecanie jej ingeruje w krajobraz, który sam w sobie jest dziełem sztuki i któremu należy się szacunek.

 

Sara Kalina Czechowska – zajmuje się malarstwem i muzyką. Swoje wystawy miała np. podczas Nocy Muzeów 2019, gdy w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie została otwarta jej indywidualna wystawa malarstwa pt. Ulotność. Studentka Malarstwa na ASP w Krakowie. Stypendystka brytyjskiej fundacji muzycznej Bert Jansch Foundation oraz Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS.

Wstęp wolny.

Podczas zwiedzania wystawy obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego (m.in. limit osób, obowiązek zasłaniania ust i nosa, dystans społeczny, dezynfekcja).

Zasady obowiązujące podczas wydarzeń, zajęć, warsztatów i innych aktywności kulturalnych w KFK i Klubach dostępne są na stronie http://krakowskieforum.pl/regulaminy/

Data

lipiec 02 2021 - lipiec 20 2021

Czas

10:00 - 17:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kategoria
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content