Scena Monodramu KFK: Hermenegilda K.

Teatr absurdu! Dużo śpiewu i muzyki! Energetyczna, śpiewająca na żywo aktorka! Salwy śmiechu gwarantowane! Wieczór z wysokiej klasy humorem w klimatyzowanej sali! Hermenegilda K. to spektakl komediowy stworzony i zagrany przez Dorotę Kaczor. Przedstawienie łączy różne środki artystyczne, takie jak teatr formy, teatr ożywionych przedmiotów, śpiew, pantomimę, aktorstwo.

Monodram w groteskowy sposób opowiada o Hermenegildzie Kociubińskiej – jednej z postaci Teatrzyku Zielona Gęś Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Hermenegilda to uosobienie artystki, która lata artystycznej świetności ma za sobą. Nie jest jednak w stanie pogodzić się z tym, że przestała przebywać w środowisku artystycznym. Nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji.

Szalę goryczy przepełnia brak zaproszenia na Bal, do szanowanego w środowisku artystycznym profesora Bączyńskiego. Hermenegilda postanawia zorganizować konkurencyjne przyjęcie, odgrywając samotnie skecze Teatrzyku Zielona Gęś oraz ucząc wyimaginowanych gości zasad savoir-vivre’u. W spektaklu pojawią się takie postaci, jak Pies Fafik, Zielona Gęś czy Zamarzający Chłopczyk.

Autorski scenariusz jest inspirowany twórczością Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima. Przedstawienie jest autorską kompilacją tekstów i piosenek, opartą na improwizacji aktorskiej oraz na interakcji z publicznością, dlatego każdy spektakl jest nieco inny.

W przedstawieniu usłyszymy wiele piosenek z repertuaru między innymi Maryli Rodowicz, Ireny Santor, Ireny Kwiatkowskiej, Violetty Villas, Jadwigi Czerwińskiej oraz Ireny Kwiatkowskiej. Spektakl to pokaz umiejętności aktorskich, a zarazem ukłon w stronę artystów, którzy odchodzą zapomniani. To tragikomedia o samotności, odrzuceniu i próbie radzenia sobie z nieuchronnym przemijaniem.

 

Autorka scenariusza, inscenizacji oraz scenografii: Dorota Kaczor

Spektakl dedykowany jest młodzieży oraz dorosłym, ale odpowiedni dla każdej publiczności.

Spędź z nami ten czas – zapraszamy!

 

Czas trwania: 90 minut

Bilety: 30 zł do nabycia w KFK, ul. Mikołajska 2 oraz na stronie www.bilety.krakowskieforum.pl

Liczba miejsc ograniczona.

 

Podczas wydarzenia obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego (m.in. obowiązek zasłaniania ust i nosa, limit osób, dystans społeczny, dezynfekcja rąk).

Zasady obowiązujące podczas wydarzeń, zajęć, warsztatów i innych aktywności kulturalnych w KFK i Klubach dostępne są na stronie http://krakowskieforum.pl/regulaminy/

 

 

 

 

Data

paź 16 2021

Czas

19:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kategoria
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content