Spacery nie tylko historyczne: Kobiety Krakowa – hrabina Anna Marianna… imion wielu, Potocka

Zbiórka: KFK, ul. Mikołajska 2

Prezydenci, przemysłowcy, patrioci – historia kręci się wokół mężczyzn. A przecież oprócz nich żyły i funkcjonowały także wyjątkowe kobiety, niemniej wybitne, które z pewnością również warto przypomnieć.
Zapraszamy na spotkanie z kobietą kolorową w swej twórczości i życiorysie – hrabiną Anną Marianną Ewą Apolonią z Tyszkiewiczów Potocką secundo voto Dunin-Wąsowicz. Ta w swym czasie nazywana tyranem salonów, dwukrotnie zamężna dama sfer wyższych, z królem Stanisławem spokrewniona, wiodła życie barwne, jak i sama takąż postacią była. Jedna z ostatnich arystokratek mijającej epoki, zapisała się w historii bardziej jako postać niż bohaterka, niemniej warto ją przypomnieć i jakkolwiek na piedestale stawiać niekoniecznie, to i gawiedzi przybliżyć. I to też Spacer czynić zamierza.

Prowadzący: Piotr Filipowski – realizator w Krakowskim Forum Kultury, magister historii z wieloletnim doświadczeniem w pracy z Seniorami oraz osobami z niepełnosprawnościami. Współtwórca i koordynator projektów o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Bilety: 1 zł, do nabycia przed spacerem

Informacje: Piotr Filipowski, piotr.filipowski@krakowskieforum.pl, tel. 12 422 08 14 wew. 16, tel. kom. 503 754 342

Data

lut 13 2020

Czas

13:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content