Spacery nie tylko historyczne. Kobiety Krakowa: Karolina Lanckorońska – życie jak w kalejdoskopie

16 stycznia, czwartek, 13:00

Zbiórka: KFK, ul. Mikołajska 2

Prezydenci, przemysłowcy, patrioci – historia kręci się wokół mężczyzn. A przecież oprócz nich żyły i funkcjonowały także wyjątkowe kobiety, niemniej wybitne, które z pewnością również warto przypomnieć.
Zapraszam na spotkanie z kobietą nietuzinkową – Karoliną Lanckorońską, Panią z Brzezia, której życie było tak bogate i intensywne, że starczyłoby na obdarowanie kilku osób. Historyk i historyk sztuki, hrabianka, nauczycielka akademicka, żołnierz Armii Krajowej, więzień obozu koncentracyjnego, oficer prasowa Polskich Sił Zbrojnych, najszerzej rozpoznawalna działaczka Polonii we Włoszech, inicjatorka i współzałożycielka Polskiego Instytutu Historycznego w Rzymie, pisarka, członek-założyciel Polskiego Towarzystwa Naukowego na Obczyźnie i członkini Polskiej Akademii Umiejętności… Grzech nie poznać!

Prowadzący: Piotr Filipowski – realizator w Krakowskim Forum Kultury, magister historii z wieloletnim doświadczeniem w pracy z Seniorami oraz osobami z niepełnosprawnościami. Współtwórca i koordynator projektów o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Bilety: 1 zł, do nabycia przed spotkaniem
Kontakt: Piotr Filipowski, piotr.filipowski@krakowskieforum.pl, tel. 12 422 08 14 wew. 16, tel. kom. 503 754 342

Data

styczeń 16 2020

Czas

13:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content