Spacery nie tylko historyczne – Kobiety Krakowa: Zofia Baltarowicz-Dzielińska – pierwsza i niejedyna

Zbiórka: KFK, ul. Mikołajska 2

Prezydenci, przemysłowcy, patrioci – historia kręci się wokół mężczyzn. A przecież oprócz nich żyły i funkcjonowały także wyjątkowe kobiety, niemniej wybitne, które z pewnością również warto przypomnieć.
Zapraszam na spotkanie z osobą, która nie toczyła oficjalnych bojów o równouprawnienie kobiet i mężczyzn, nie przywiązywała się do latarni na ulicach, nie wznosiła zamaszystych haseł na paradach, ona zrobiła coś o wiele ważniejszego dla ówczesnych kobiet – przetarła szlak. Po cichu, bez rozgłosu, bez wielkiego show przyczyniła się prawom kobiet znacznie bardziej niż zrobiło to wiele współczesnych jej działaczek. I dlatego warto opowiedzieć właśnie o niej.

Prowadzący: Piotr Filipowski – realizator w Krakowskim Forum Kultury, magister historii z wieloletnim doświadczeniem w pracy z Seniorami oraz osobami z niepełnosprawnościami. Współtwórca i koordynator projektów o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Bilety: 1 zł

Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o rezerwację miejsc pod numerami telefonów: 12 422 08 14 wew. 16, 503 754 342, mailowo: piotr.filipowski@krakowskieforum.pl lub zakup biletów online na stronie  bilety.krakowskieforum.pl bądź osobiście w siedzibie KFK.

Data

Sie 06 2020

Czas

13:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content