Sposób na Lema. Spotkanie z prof. Stanisławem Beresiem

Był rozmówcą tyleż urzekającym, co kłopotliwym. Jego niewiarygodnie rozległy horyzont wiedzy, pozwalający mu penetrować najbardziej wysunięte przyczółki współczesnej nauki, a częstokroć nawet przekraczać jej aktualne rozpoznania, pomnożony przez temperament gawędziarza i polemisty, ustawiał go z miejsca w pozycji mędrca i preceptora, co znacznie utrudniało rozmowę , bo jak okiełznać filozofa-wieszcza, który na dodatek bywa od czasu do czasu Swawolnym Dyziem – czytamy we wstępie do „Tako rzecze Lem”. Tom ten będzie punktem wyjścia do rozmowy z prof. Stanisławem Beresiem o sztuce stawiania pytań, metodzie uzyskiwania odpowiedzi, umiejętności nawiązywania porozumienia, poczuciu humoru, wyrozumiałości i jej braku. 

Historyk literatury, krytyk, eseista, poeta, tłumacz, wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego podzieli się z nami swoim sposobem na Lema czytanie, pojmowanie, poznawanie. 

 

Prowadzenie: Ewa Stanek-Misiąg

 

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Prosimy o rezerwację miejsc pod numerem: 515 466 669.

Zasady obowiązujące podczas wydarzeń, zajęć, warsztatów i innych aktywności kulturalnych w KFK i Klubach dostępne są na stronie: http://krakowskieforum.pl/regulaminy/

Wydarzenie organizowane w ramach projektu „Z Lemem przez pokolenia”.

Organizator: Krakowskie Forum Kultury

Patronat medialny: Kraków.pl, Dwutygodnik Miejski KRAKÓW.PL

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2021”.

 

Data

paź 13 2021

Czas

18:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content