Supernova – Gwiezdne opowieści – koncert w wykonaniu Blanki Dembosz-Tondery, Krzysztofa Gawlasa oraz Karola Osmana

Altana na Plantach, Skwer Zbigniewa Wodeckiego

Nowa muzyka na głos, live electronics oraz muzyczne roboty wydające przetworzone dźwięki, czyli autorski projekt koncertu, który powstał na kanwie fascynacji wybitną twórczością Stanisława Lema. Na scenie zagoszczą Blanka Dembosz-Tondera (partia solowa), Karol Osman i Krzysztof Gawlas. Za przygotowanie koncertu, wybór tekstów oraz prowadzenie koncertu będzie odpowiadać Marta Półtorak. 

Blanka Dembosz-Tondera – urodzona w Krakowie, ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim w 2002 roku oraz śpiew solowy na Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Ewy Wdowickiej w 2009 roku. Podczas studiów powołała do życia Międzywydziałowe Koło Naukowe Muzyki Dawnej. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich pod kierunkiem m.in. prof. Charlotte Lehmann i prof. Roberta Nakonecznego. Jest laureatką III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti 2009 (Vrable, Słowacja). Występowała z zespołem muzyki improwizowanej KakofoNIKT. Brała udział m.in. w 41. i 47. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej „Poznańska Wiosna Muzyczna”, w 11., 13. i 17. Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej w Poznaniu, w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Improwizowanej FRIV w Poznaniu, w festiwalu Sound Screen Festival w Bydgoszczy, w 28. i 30. Międzynarodowym Festiwalu Kompozytorów Krakowskich, III Krakowskim Festiwalu Akordeonowym oraz Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, z upodobaniem promując polską muzykę nową, w szczególności współczesną muzykę elektroniczną i improwizowaną.

Krzysztof Gawlas – kompozytor, improwizator, reżyser dźwięku, sound designer. W 2006 roku uzyskał stopień doktora, a w roku 2014 doktora habilitowanego sztuki muzycznej, w dyscyplinie naukowej Kompozycja i Teoria Muzyki, na Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest absolwentem kierunku Wychowanie Muzyczne, Uniwersytetu Śląskiego, Filii w Cieszynie. W roku 2012 odbył staż artystyczny w zakresie reżyserii muzycznej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Karol Osman – kompozytor, aranżer, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, wydziału Kompozycji i Teorii Muzyki ze specjalnością kompozycji filmowej i teatralnej, członek Polskiej Fundacji Promocji Kultury Muzycznej. Swój warsztat kompozytorski kształcił pod okiem twórców, takich jak: Wojciech Widłak, Mateusz Bień, Mario Pagotto, Christina Meißner, Gabriela Ortiz, Ivan Buffa, Zygmunt Krauze, Hanna Kulenty, Richard Bellis, Gavin Greenaway, Gary Marlowe, Patrick Lemmens. Utwory kompozytora zostały docenione w międzynarodowych konkursach kompozytorskich: Marvin Hamlisch Film Scoring Competition (muzyka oraz efekty dźwiękowe zakwalifikowane do grupy 30% najwyżej ocenionych zgłoszeń), Young Talent Award 2019 (kompozycja finałowa), New Vision 2018 (nagroda
główna).

 

Wstęp wolny. 

Liczba miejsc ograniczona.

Zasady obowiązujące podczas zajęć, warsztatów i innych aktywności kulturalnych w KFK i Klubach dostępne są na stronie http://krakowskieforum.pl/regulaminy/.

W sytuacji wystąpienia złych warunków pogodowych (deszcz, silny wiatr etc.) wydarzenie zostanie przeniesione do Sali Teatralnej Krakowskiego Forum Kultury (ul. Mikołajska 2 – Mały Rynek) i odbędzie się z udziałem publiczności oraz z zachowaniem limitu miejsc w pomieszczeniach (obowiązuje zasada pierwszeństwa). 

Koncert organizowany jest w ramach projektu Z Lemem przez pokolenia.

Organizator: Krakowskie Forum Kultury

Patronat medialny: Kraków.pl, Dwutygodnik Miejski KRAKÓW.PL

Data

wrz. 12 2021

Czas

15:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kategoria
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content