Tyle piękna, ile tęsknoty duszy. Retrospektywna wystawa prac Bogusława Marii Boba/Colin w 50-lecie pracy twórczej

Wystawa czynna: 13  –  23 października, dni robocze, 10:00 – 18:00

Sala z Widokiem, Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2

 

Wystawa jest próbą podsumowania artystycznego dorobku Bogusława Marii Boba/Colin w wielu dyscyplinach plastycznych, jak: malarstwo, grafika, plakat, polichromia czy tworzenie instalacji – rzeźb scenograficznych. Prezentowane prace plastyczne to zaledwie nikły fragment dokonań w tej profesji. Autor w swojej narracji odsłania swój nadrealistyczny świat skompilowanej rzeczywistości, tak intelektualnej, jak i osadzonej w materii. 17 cykli malarskich to obszar wypowiedzi autorskiej na temat natury i natury rzeczy jako fundamentu psychicznego i biologicznego istnienia.

Bogusław M. Boba/Colin – w swoich artystycznych mirażach w latach 1971 – 1975 działał w pracowni opraw scenograficznych w krakowskiej TV pod kierunkiem głównego scenografa Henryka Ciosa. Następnie w latach 1976 – 1981 był głównym plastykiem miasta Rzeszowa, zajmował się programem estetyzacji miasta. W latach 1986 – 1991 w Wojewódzkim Centrum Wychowania Estetycznego Dzieci i Młodzieży w Bielsku-Białej prowadził zajęcia jako nauczyciel plastyki z grupą „Forma Plus”, którą powołał z młodzieżą kończącą szkoły licealne. Od 50 lat pisze i publikuje swoje teksty literackie i wiersze m.in. w krakowskim periodyku literackim „Vis a Vis”, jak również w formie wieczorów autorskich. Jego fascynacje to studiowanie sztuki antycznej i poszukiwania w dziedzinie etymologii słowa.

Zasady obowiązujące podczas zajęć, warsztatów i innych aktywności kulturalnych w KFK i Klubach dostępne są na stronie: krakowskieforum.pl/regulaminy

Data

Paź 13 2020 - Paź 23 2020

Czas

10:00 - 18:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kategoria
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content