Umówiłem się z nią na dziewiątą – koncert w wykonaniu Jerzego Grzegorza Wójcika

Wyjątkowy występ w stylu i klimacie retro będący podróżą w czasie i przestrzeni do świata dawnych kabaretów i kawiarni artystycznych Krakowa, Warszawy, Lwowa, gdzie rozkwitało bujne życie towarzyskie. Zapraszamy Państwa do epoki narodzin kina, pięknych dam i szarmanckich mężczyzn.

Wystąpi:
Jerzy Grzegorz Wójcik – absolwent Szkoły Wokalno-Aktorskiej w Krakowie, w latach 2003-2005 pracował w Operze Wrocławskiej. Obecnie artysta Opery Krakowskiej i 77 Teatru VIS A VIS, w którego repertuarze ma cztery różne recitale aktorskie. Aktualne role artysty w Operze: w Annie Boleyn jako Rochefort, w Opowieściach Hoffmana jako Luter, w Gianni Schicchi jako Betto di Signa lub dottore Spinelloccio.

Teatr VIS A VIS – to klasyczny café-theatre w stylu retro nawiązujący do teatrzyków kawiarnianych powstałych w latach trzydziestych dwudziestego wieku w Paryżu, Berlinie, Zurychu i Warszawie, które stanowiły wówczas ważny nurt kultury nieoficjalnej i niekomercyjnej. Café-theatre to forma teatru rozrywkowego nadal niebywale popularna w zachodniej i południowej Europie – w Polsce obecnie praktycznie nieistniejąca. Teatr VIS A VIS to kieszonkowe Variété… Teatr wystawiający przede wszystkim spektakle kameralne, zwłaszcza muzyczne, wokalne i taneczne – także w formie kameralnych widowisk plenerowych.

Twórcą, dyrektorem i reżyserem Teatru VIS A VIS jest Bartłomiej Piotrowski – impresario z wieloletnim doświadczeniem, producent widowisk i koncertów oraz reżyser specjalizujący się w kameralnych formach teatralnych, zwłaszcza wokalnych, tanecznych i muzycznych.

Wstęp wolny.
Liczba miejsc ograniczona.

Regulamin uczestnictwa w Koncertach Promenadowych dostępny jest na stronie: krakowskieforum.pl/regulaminy

W sytuacji wystąpienia złych warunków pogodowych (deszcz, silny wiatr etc.) wydarzenia zostaną przeniesione do Sali Teatralnej Krakowskiego Forum Kultury (ul. Mikołajska 2 – Mały Rynek) i odbędą się z udziałem publiczności oraz z zachowaniem limitu miejsc w pomieszczeniach (obowiązuje zasada pierwszeństwa).

Data

czerwiec 27 2021

Czas

15:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content