W przestrzeni Lema: Wystawa fotografii Danuty Węgiel

Wystawa czynna: 21 września – 5 października 2021 roku, dni robocze, godz. 10:00 – 17:00. Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2, Sala z Widokiem

➡ Wernisaż wystawy: 23 września 2021 roku, godz. 18:00

Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o rezerwację miejsc: martyna.mazur@krakowskieforum.pl

 

Wystawa „W przestrzeni Lema” prezentować będzie fotografie ukazujące otoczenie domu Państwa Lemów, mieszczącego się na krakowskich Klinach. Zobaczymy zatem zdjęcia miejsc, które autor kochał i w których spędził wiele lat swojego życia. Wśród zbiorów znajdzie się także kilka czarno-białych portretów z pracowni pisarza. Portrety pochodzą z lat 1996-1997.

📸 Danuta Węgiel – urodzona w Elblągu, polska artystka fotografka, portrecistka, fotoreporterka. Jest członkinią Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Ukończyła studia z religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim.
W 1993 roku rozpoczęła współpracę z „Tygodnikiem Powszechnym”, gdzie sprecyzowała swoje fotograficzne zainteresowania. Od ponad 25 lat portretuje ludzi kultury i nauki, co owocuje licznymi publikacjami w prasie, na okładkach książek oraz plakatach. Szczególne miejsce w jej twórczości zajmuje fotografia kreacyjna, fotografia portretowa oraz fotografia reportażowa. Współpracuje z Wydawnictwem Znak, Wydawnictwem Literackim, miesięcznikiem „Kraków” i z agencją prasową Fotonova. Wykłada także fotografię prasową w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Wstęp wolny.

Podczas zwiedzania wystawy obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego (m.in. limit osób, obowiązek zasłaniania ust i nosa, dystans społeczny, dezynfekcja).
Zasady obowiązujące podczas wydarzeń, zajęć, warsztatów i innych aktywności kulturalnych w KFK i Klubach dostępne są na stronie http://krakowskieforum.pl/regulaminy/

***

 

 

Data

wrz 21 2021 - paź 05 2021

Czas

10:00 - 17:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content