Warsztaty plecionkarskie dla dzieci w wieku 10 – 14 lat

Kim jest plecionkarz i w jaki sposób wykonuje on koszyki i inne cuda? Gdzie spotyka się tradycyjne rzemiosło ze współczesnym dizajnem? Na spotkaniu z plecionkarstwem dowiecie się, jak pozyskuje się wiklinę i co zrobić z witką wiklinową, żeby stała się miękka i dało się z niej pleść. Krok po kroku, poznając podstawowe sploty i techniki zaprojektujecie i wykonacie swoje własne, jedyne w swoim rodzaju formy dekoracyjne lub użytkowe (zabawki, organizery, a może nawet instrumenty). Do pracy używać będziemy naturalnych i upcyklingowych materiałów plecionkarskich, m.in. rudej, korowanej wikliny pochodzącej z nadwiślańskiej plantacji, sznurków, drutów i drewna.

 

Prowadzący: Adam Wrona – stolarz i plecionkarz, instruktor rękodzieła artystycznego i animator kultury.

 

 

Prace powstałe podczas warsztatów zostaną zaprezentowane na wystawie w Galerii Sztuki Dziecięcej MIKO w Krakowskim Forum Kultury, ul. Mikołajska 2. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w dniach 27 – 29 października 2020 roku w godzinach 10:00 – 17:00.

 

Warsztaty organizowane są w ramach projektu LABORATORIUM SZTUKI DZIECIĘCEJ I RODZINNEJ MIKO.

 

 

Wstęp: 3 zł, udział w warsztatach opłacić można stronie bilety.krakowskieforum.pl lub w KFK przy ul. Mikołajskiej 2.

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

Informacje i zapisy: Alicja Bugańska, tel.: 12 422 08 14, wew. 21.

Regulamin warsztatów dostępny jest na stronie: krakowskieforum.pl/regulaminy

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

 

 

 

 

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z REGULAMINEM WARSZTATÓW.

KAŻDY PEŁNOLETNI UCZESTNIK ZOBOWIĄZANY JEST DO PRZYBYCIA NA WARSZTATY Z WYPEŁNIONYMI I PODPISANYMI DOKUMENTAMI, KTÓRE STANOWIĄ ZAŁĄCZNIKI DO REGULAMINU WARSZTATÓW W RAMACH PROJEKTU LABORATORIUM SZTUKI DZIECIĘCEJ I RODZINNEJ MIKO.

KAŻDY NIEPEŁNOLETNI UCZESTNIK ZOBOWIĄZANY JEST DO PRZYBYCIA NA WARSZTATY Z WYPEŁNIONYMI I PODPISANYMI PRZEZ RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO DOKUMENTAMI, KTÓRE STANOWIĄ ZAŁĄCZNIKI DO REGULAMINU WARSZTATÓW W RAMACH PROJEKTU LABORATORIUM SZTUKI DZIECIĘCEJ I RODZINNEJ MIKO.

 

Data

paź 24 2020

Czas

12:00 - 15:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kategoria
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content