Warsztaty zabawkarskie dla dzieci w wieku 6 – 9 lat

Kto, z czego i w jaki sposób wykonywał dawniej zabawki, a jak wykonywane one są dzisiaj? Na warsztatach poszukując inspiracji do twórczych działań obejrzymy zabawki wykonane z różnych materiałów: drewniane trzepoczące skrzydłami ptaszyska – klepoki, kolorowe koniki z powozami, dziobiące się kurki i lipowe ptaszki stryszawskie, a także gliniane gwiżdżące ptaszki, wiklinowe grzechotki, szmaciane laleczki i piszczące fujarki. Na spotkaniu ucząc się podstawowych umiejętności pracy z drewnem i bezpiecznego używania ręcznych narzędzi stolarskich zaprojektujemy i wykonamy drewniane zabawki. Do pracy wykorzystywać będziemy pachnące drewno, gałęzie i patyki prosto z lasu oraz deski odzyskane ze starych skrzynek i palet.

 

Prowadzący: Adam Wrona – stolarz i plecionkarz, instruktor rękodzieła artystycznego i animator kultury.

 

Prace powstałe podczas warsztatów zostaną zaprezentowane na wystawie w Galerii Sztuki Dziecięcej MIKO w Krakowskim Forum Kultury, ul. Mikołajska 2. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w dniach 27 – 29 października 2020 roku w godzinach 10:00 – 17:00.

 

Warsztaty organizowane są w ramach projektu LABORATORIUM SZTUKI DZIECIĘCEJ I RODZINNEJ MIKO.

 

Wstęp: 3 zł, udział w warsztatach opłacić można stronie bilety.krakowskieforum.pl lub w KFK przy ul. Mikołajskiej 2.

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

Informacje i zapisy: Alicja Bugańska, tel.: 12 422 08 14, wew. 21.

Regulamin warsztatów dostępny jest na stronie: krakowskieforum.pl/regulaminy

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

 

 

 

 

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z REGULAMINEM WARSZTATÓW.

KAŻDY PEŁNOLETNI UCZESTNIK ZOBOWIĄZANY JEST DO PRZYBYCIA NA WARSZTATY Z WYPEŁNIONYMI I PODPISANYMI DOKUMENTAMI, KTÓRE STANOWIĄ ZAŁĄCZNIKI DO REGULAMINU WARSZTATÓW W RAMACH PROJEKTU LABORATORIUM SZTUKI DZIECIĘCEJ I RODZINNEJ MIKO.

KAŻDY NIEPEŁNOLETNI UCZESTNIK ZOBOWIĄZANY JEST DO PRZYBYCIA NA WARSZTATY Z WYPEŁNIONYMI I PODPISANYMI PRZEZ RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO DOKUMENTAMI, KTÓRE STANOWIĄ ZAŁĄCZNIKI DO REGULAMINU WARSZTATÓW W RAMACH PROJEKTU LABORATORIUM SZTUKI DZIECIĘCEJ I RODZINNEJ MIKO.

Data

Paź 17 2020

Czas

12:00 - 15:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kategoria
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content