XVII Międzynarodowy Festiwal Zaduszki Organowe im. prof. Jana Jargonia: Koncert kameralny

3 listopada 2020 roku (wtorek),
godz. 20.00

Bazylika św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa OO. Paulinów „Na Skałce”

 

PROGRAM KONCERTU:

Dietrich Buxtehude (1637 – 1707)
Praeludium in fis BuxWV 146

Johann Sebastian Bach (1685 – 1750)

III Sonata organowa in d BWV 527
      I. Andante
      II. Adagio e dolce
Praeludium et fuga in a BWV 543

Félix Alexandre Guilmant (1837 – 1911)
I Sonata organowa d-moll op. 42
  1. Pastorale. Andante quasi Allegretto
    III. Finale. Allegro assai

 

WYSTĄPI:

Piotr Maziarz – urodzony w 1997 roku w Lubaczowie, organista, student Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Mirosławy Semeniuk-Podrazy. Laureat I nagrody w rosyjsko-polskim Konkursie Organowym Vox Polonica Petropolitana(Petersburg, Rosja 2019). Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w Lubaczowie w klasie akordeonu mgr. Tomasza Doleckiego w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. K. Komedy. W 2015 roku ukończył Archidiecezjalny Instytut Muzyki Sakralnej w Przemyślu. W 2016 roku ukończył Zespół Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia im. A. Malawskiego w Przemyślu w klasie organów dr. Daniela Prajznera. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, które prowadzili: prof. Ines Maidre, Jeremy Joseph, dr Jan Hage, prof. Sven-Ingvart Mikkelsen, prof. Francesco Scarcella, Thomas Lennartz, prof. Ignace Michiels, prof. Jos van der Kooy, prof. Markus Eichenlaub, prof. Jörg-Andreas Bötticher, dr Massimiliano Guido. Jako organista koncertował w Polsce i za granicą, między innymi w Anglii, Słowacji, Węgrzech, Rosji. W latach 2009 – 2016 współpracował z ZPiT „Kresy”, promując polski folklor i polską muzykę w Europie. Od roku 2018 jest organistą w Kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Krakowie.

 

Z przyczyn niezależnych od organizatora Nina Pollet nie weźmie udziału w Koncercie.
Nina Pollet
– urodzona w 1996 roku w rodzinie muzyków (matka Paulina Sawicka-Pollet, pianistka i ojciec Franck Pollet, skrzypek, są absolwentami Akademii Muzycznej w Krakowie), rozpoczęła naukę gry na flecie w wieku 7 lat w konserwatorium w Lille, w swoim rodzinnym mieście. Od najmłodszych lat zdobywała liczne nagrody na konkursach fletowych we Francji i we Włoszech. W 2014 roku z najwyższą lokatą została przyjęta do Konserwatorium Paryskiego (CNSM de Paris), gdzie studiowała w klasie Sophie Cherrier i Vincenta Lucasa. W 2019 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem.Zdobywała doświadczenie flecisty-solisty w Gustav Mahler Jugend Orchester (młodzieżowa orkiestra europejska założona przez Claudio Abbado) oraz w renomowanych orkiestrach francuskich: Orchestre Philharmonique de Radio France, Orchestre de Paris, Orchestre National de France, Orchestre National de Montpellier i Orchestre National de Lille, z którymi to zespołami miała okazję występować w słynnych salach, takich jak Philharmonie w Paryżu, Concergebouw w Amsterdamie, MusikVerein w Wiedniu, ElbPhilharmonie w Hamburgu czy w Filharmonii we Wrocławiu. W wieku 20 lat wygrała konkurs na stanowisko flecisty-solisty w Orchestre de la Garde Républicaine w Paryżu. Dwa lata później zdobyła pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Fletowym Maxence Larrieu w Nicei, a także nagrodę publiczności i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu zamówionego na tenże konkurs. Jest zapraszana na liczne koncerty w Europie, Ameryce Południowej i w Azji. W najbliższym czasie planuje nagrać swoją pierwszą płytę dla firmy Chant de Linos.

 

Wstęp wolny.


Patronaty Honorowe: Prezydenta Miasta Krakowa prof. dr. hab. Jacka Majchrowskiego, Jego Ekscelencji Metropolity Krakowskiego Marka Jędraszewskiego oraz Jego Magnificencji Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie prof. dr. hab. Wojciecha Widłaka.

Organizatorzy: Krakowskie Forum Kultury, Akademia Muzyczna w Krakowie oraz Dzielnica I – Stare Miasto.

Patronat medialny: portal Magiczny Kraków www.krakow.pl

 

ORGANIZATORZY ZASTRZEGAJĄ SOBIE MOŻLIWOŚĆ WPROWADZANIA ZMIAN W PROGRAMIE W KAŻDYM CZASIE.

W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ COVID-19 LICZBA MIEJSC NA KONCERTACH JEST OGRANICZONA.

PODCZAS KONCERTÓW OBOWIĄZUJĄ PRZEPISY WPROWADZONE W ZWIĄZKU Z WYSTĄPIENIEM STANU EPIDEMII, W TYM ZASADY BEZPIECZEŃSTWA SANITARNEGO (m.in. zachowanie dystansu społecznego, obowiązek zakrywania ust i nosa).

Data

listopad 03 2020

Czas

20:00

Koszt

Wstęp wolny

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content