XVII Międzynarodowy Festiwal Zaduszki Organowe im. prof. Jana Jargonia: Duet organowy

5 listopada 2020 (czwartek),
godz. 20.00

[ZMIANA MIEJSCA] Koncert odbędzie się w Bazylice Bożego Ciała Kanoników Regularnych Laterańskich, ul. Bożego Ciała 26

 

PROGRAM KONCERTU:

Feliks Nowowiejski (1877-1946)
III symfonia organowa Lourdes op. 45 nr 3
    I. Toccata
Agnieszka Tarnawska

Max Reger (1873-1916)
II Sonata organowa d-moll op. 60
    II. Invocation
Agnieszka Tarnawska

Jehan Alain (1911-1940)
Première Fantaisie
Deuxième fantaisie
Jarosław Tarnawski

Gabriel Fauré (1845-1924)
Pavane
Agnieszka Tarnawska & Jarosław Tarnawski

Gaston Litaize (1909-1991)
Sonate à deux
    I. Choral
Agnieszka Tarnawska & Jarosław Tarnawski

 

WYSTĄPI:

Agnieszka Tarnawska – absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie klawesynu prof. Marii Banaszkiewicz-Bryły oraz organów prof. Sławomira Kamińskiego, doktor sztuk muzycznych. W 2013 roku ukończyła studia Master of Music w Lubece w klasie organów Arvida Gasta, następnie w 2016 solistyczne studia Konzertexamen pod kierunkiem Wolfganga Zerera w Hamburgu (dyplomy z wyróżnieniem). Laureatka licznych konkursów organowych: IV Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu (2010, II nagroda), XVIII Międzynarodowego Konkursu Organowego im. L. Janáčka w Brnie (2012, II nagroda), VIII Międzynarodowego Konkursu Organowego w Korschenbroich (2013, II nagroda). W maju 2017 roku zdobyła I nagrodę na XV Międzynarodowym Konkursie Organowym Césara Francka w Haarlem. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD).

Jarosław Tarnawski – absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie organów prof. Elżbiety Karolak. W latach 2005 – 2007 odbył studia podyplomowe na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego. W roku 2012 ukończył ponadto studia w Musikhochschule Lübeck w klasie prof. Arvida Gasta, natomiast w roku 2016 studia solistyczne (Konzertexamen) w Hochschule für Musik w Detmold pod kierunkiem prof. Martina Sandera. Od 2006 roku jest pracownikiem artystycznym poznańskiej Akademii Muzycznej, obecnie na stanowisku adiunkta. Jest laureatem nagród na licznych konkursach organowych: Międzynarodowy Konkurs im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu (2000 – wyróżnienie), Międzynarodowy Konkurs Organowy w Brnie (2002 – wyróżnienie), Międzynarodowy Konkurs Organowy „Westfalen-Lippe” w Bochum (2005 – 2. nagroda), Międzynarodowy Konkurs Organowy im. Kurta Bosslera w Heidelbergu (2011 – 2. nagroda), Międzynarodowy Konkurs Organowy „Schramberger Eberhard Friedrich Walcker Preis 2012” (2. nagroda). Był stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (dwukrotnie), jak również niemieckiej fundacji Possehl-Stiftung. W roku 2015 został wyróżniony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Jego wychowankowie – studenci klasy organów Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego mają na swoim koncie liczne nagrody na konkursach organowych, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

 

Wstęp wolny.


Patronaty Honorowe: Prezydenta Miasta Krakowa prof. dr. hab. Jacka Majchrowskiego, Jego Ekscelencji Metropolity Krakowskiego Marka Jędraszewskiego oraz Jego Magnificencji Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie prof. dr. hab. Wojciecha Widłaka.

Organizatorzy: Krakowskie Forum Kultury, Akademia Muzyczna w Krakowie oraz Dzielnica I – Stare Miasto.

Patronat medialny: portal Magiczny Kraków www.krakow.pl

 

ORGANIZATORZY ZASTRZEGAJĄ SOBIE MOŻLIWOŚĆ WPROWADZANIA ZMIAN W PROGRAMIE W KAŻDYM CZASIE.

W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ COVID-19 LICZBA MIEJSC NA KONCERTACH JEST OGRANICZONA.

PODCZAS KONCERTÓW OBOWIĄZUJĄ PRZEPISY WPROWADZONE W ZWIĄZKU Z WYSTĄPIENIEM STANU EPIDEMII, W TYM ZASADY BEZPIECZEŃSTWA SANITARNEGO (m.in. zachowanie dystansu społecznego, obowiązek zakrywania ust i nosa).

Data

listopad 05 2020

Czas

20:00

Koszt

Wstęp wolny

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content